دولت

آئین نامه نظام پایش و ارزیابی مدیریت بحران تقدیم دولت شد

دولت

به گزارش خبرگزاران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانى وزارت کشور، سید سلمان سامانی معاون هماهنگی و سخنگوی وزارت کشور از ارسال آیین نامه نظام پایش و ارزیابی مدیریت بحران به معاون اول رئیس جمهور به منظور طرح و تصویب در هیئت وزیران خبر داد.

وى در ادامه افزود: این آیین نامه به منظور نظارت دقیق بر فعالیت کلیه دستگاه ها در حوزه مدیریت بحران و حصول اطمینان از تحقق اهداف قانون و همچنین سند راهبرد ملی مدیریت بحران کشور و برنامه ملی کاهش خطر حوادث و سوانح و برنامه ملی آمادگی و پاسخ و برنامه ملی بازسازی و بازتوانی و کیفیت نحوه اجرای احکام مربوطه تهیه و تدوین شده است.

سامانى تصریح کرد: بر اساس این آیین نامه سازمان مدیریت بحران کشور از طریق دبیرخانه شورای عالی مدیریت بحران گزارش عملکرد دستگاه‌ها را به طور سالانه به رئیس محترم جمهور ارائه می‌کند.

معاون هماهنگى وزارت کشور تصریح کرد:  مفاد این گزارشها لازم است صریح و روشن و برای افکار عمومی قابل بهره برداری بوده و از جنبه های ترویجی و مشارکتی برخوردار باشد، به ویژه آنکه نقاط ضعف و راهکارهای رفع آنها را نیز بیان کند.

سامانى یادآور شد: پیش نویس این آیین‌نامه در قالب ۲۶ ماده توسط وزیر محترم کشور به معاون اول محترم رئیس جمهور ارسال گردیده تا در دستور کار بررسی هیئت محترم وزیران قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *