کنسرت آنلاین

اجرای ارکستر سمفونیک سوریه در سالگرد شهید سردار سلیمانی/ برگزاری کنسرت آنلاین «بابک جهانبخش»

کنسرت آنلاین

به گزارش خبرگزاران، در اولین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی ارکستر سمفونیک ملی سوریه اشعار مقاومت را می‌نوازد.

ارکستر سمفونیک ملی سوریه با همکاری مشترک رایزنی فرهنگی ایران و وزیر فرهنگ سوریه در اولین سالگرد شهادت شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، اشعار مقاومت را می‌نوازد.

 علیرضا فدوی سرپرست رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه به همراه ترکابادی، سفیر کشورمان با خانم «لبانه مشوح» وزیر فرهنگ سوریه دیدار کرد.

در این دیدار که اولین ملاقات رسمی اعضای سفارت و رایزنی فرهنگی کشورمان با وزیر فرهنگ جدید سوریه بود، ۲ طرف بر گسترش و ارتقای روابط فرهنگی همسنگ روابط عالی سیاسی تأکید کردند.

ترکابادی سفیر کشورمان در سوریه در سخنانی، از عزم کشورش بر ارتقای روابط فرهنگی بین دو ملت و دولت دوست و برادر ایران و سوریه یاد کرد و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای گسترش همکاری‌های فرهنگی، علمی و هنری موجود بین دو کشور در تمامی زمینه‌ها از جمله برگزاری مشترک همایش‌ها و نمایشگاه‌ها، روزهای فرهنگی و سینمایی، دوره‌های آموزشی و مهارت افزایی، موسیقی اعلام کرد.

سفیر کشورمان با توجه به فرا رسیدن ایام اولین سالگرد شهادت شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، به برنامه‌های پیشنهادی مشترک در بزرگداشت شهید والامقام در پایتخت و سایر استان‌های سوریه از جمله لاذقیه، حمص، حلب، حما و دیرالزور در طول یک هفته از آغاز مراسم، اشاره کرد.

ترکابادی با بیان اینکه در سال ‌جاری، نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به علت محدودیت‎‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود، از وزارت فرهنگ سوریه و ناشران سوری جهت مشارکت در این رویداد فرهنگی دعوت به عمل آورد.

وی همچنین آمادگی کشورمان را برای انتقال تجربیات برگزاری متفاوت نمایشگاه بین‌المللی کتاب امسال را اعلام کرد.

لبانه مشوح از اهتمام جمهوری اسلامی ایران به روابط فرهنگی دو کشور تشکر و قدردانی کرد و  در تایید سخنان سفیر ایران از اراده موجود در مجموعه وزارت فرهنگ سوریه و خواست قلبی‌اش برای گسترش بیش از پیش همکاری‌های فرهنگی و هنری بین دو کشور هم‌سنگر و برادر سوریه و ایران سخن گفت.

وزیر فرهنگ سوریه اظهار امیدواری کرد تبادلات فرهنگی بین دو کشور هم‌پا و هم‌سنگ روابط عالی سیاسی رشد و گسترش یابند. البته  دو کشور دارای ظرفیت‌های تمدنی و فرهنگی بسیار گسترده و بی بدیلی هستند و فضا و فرصت‌های بی‌نهایتی برای ارتباطات فرهنگی به ویژه در سطح مردمی و موسسات و سازمان‌های فرهنگی و هنری وجود دارد.

مشوح با اشاره به محنت‌های جنگ خانمان‌سوز نظام سلطه علیه مردم و کشور سوریه بیان داشت که جامعه فرهنگی سوری در این برهه از زمان بیش از پیش نیازمند تعامل و حمایت از سوی  جمهوری اسلامی ایران به ویژه در زمینه‌های برگزاری کارگاه‌های آموزشی هنری و فعالیت‌های فرهنگی دوجانبه است.
************************

کنسرت آنلاین ۵۵ هزار تومانی «بابک جهانبخش»

یکی از خوانندگان مطرح موسیقی پاپ کشورمان روزهای بیست وششم و بیست و هفتم آذرماه کنسرتی را پیش روی مخاطبان برگزار می کند.

بابک جهانبخش با انتشار ویدئویی در فضای مجازی گفته است: «سلام داریم آماده می‌شیم برای یک شب خاطره‌انگیز و فقط قسمت بدش اینجاست که شما در اینجا نیستید. ولی ما شما رو اینجا حس می‌کنیم. شما رو به دیدن کنسرت «احساس» دعوت می‌کنم»

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته این کنسرت آنلاین ساعت ۲۰ و ۲۲:۳۰ روز چهارشنبه ۲۶ آذرماه و ساعت ۱۷ روز پنجشنبه ۲۷ آذرماه از طریق یکی از سامانه‌های فروش اینترنتی بلیت در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت. این در حالی است که قیمت تعیین شده برای تهیه بلیت ۵۵ هزار تومان معین شده است.

براساس شرایطی که برای برگزاری کنسرت اعلام شده، پس از خرید شماره بلیت برای مخاطب پیامک شده و خریداران بلیت می‌توانند به تماشای کنسرت در روز و ساعت مقرر بنشینند. البته با هر بلیت فقط از طریق یک دستگاه می‌توان کنسرت را مشاهده کرد. ضمن اینکه امکان تماشای اجرا هم در داخل و هم در خارج از ایران وجود دارد.

اجرای زنده کنسرت از پیش از ضبط شده و از طریق سامانه اینترنتی مدنظر به صورت «استریم آنلاین» پخش می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *