ارتباط جشنواره فیلم مقاومت با جبهه مقاومت چیست؟

«ماجد الساعدی» از فرمانده‌های حشد شعبی عراق، بر اهمیت برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت تأکید کرد و به خبرنگاران سینمایی  گفت: برگزاری چنین جشنواره‌هایی در قالب جشنواره‌های سینمایی، کنفرانس‌ها و سمینارهای فرهنگی، باعث تجدید قوا و تقویت جبهه مقاومت و قهرمانان مقاومت اسلامی می‌شود.

وی با تشکر مسئولان ایران برای برگزاری این رویداد سینمایی، افزود: ما از جمهوری اسلامی تشکر می‌کنیم که چنین برنامه‌های فرهنگی را برگزار می‌کند و از این راه زمینه‌ساز تقویت روحیه رزمندگان در جبهه مقاومت می‌شود.

این فرمانده حشد شعبی تصریح کرد: جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت و رویدادهای فرهنگی نظیر آن، تأثیر بسزایی در بیداری اسلامی و بیداری مردم دنیا دارد؛ مردمی که توسط رسانه‌های دروغ‌پرداز کشورهای شیطان‌صفتی مانند آمریکا و رژیم منفور صهیونیستی و وعده‌های پوشالی حقوق بشر و دموکراسی آنها احاطه شده‌اند.

وی با بیان اینکه شهیدی که خونش را در راه اسلام و برای آزادی فدا کرده، زنده است، تصریح کرد: جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت و رویدادهای فرهنگی نظیر آن، سرمایه‌گذاری مجددی در محور مقاومت است و باعث می‌شود خون مقاومت همچنان در رگ‌های جوانان زنده بماند.

الساعدی، شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس را به عنوان الگوهای شاخص مقاومت توصیف کرد و با اشاره بهذلخش «سیدالشهدای مقاومت» در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت یادآور شد: شهادت این دو شهید بزرگوار، انقلابی بزرگ و گسترده در محور مقاومت ایجاد کرد و سبب احیای مقاومت در منطقه شد. این شهادت سبب شد هزاران قاسم سلیمانی و هزاران مهندس دیگر در کشورهای منطقه پدیدار شوند.

این فرمانده بسیج مردمی عراق تأکید کرد: شهادت پاداشی الهی بود که خداوند بزرگ به پاس فداکاری و ایثار در راه اسلام، به این دو سردار بزرگ اسلام عطا کرد و این مقام شهادت آرزوی هر فردی است که در جبهه با تروریسم و بی‌عدالتی مبارزه و مقابله می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: شهادت رهبران مقاومت مانند حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس، تحول بزرگی در روح همه مبارزان مقاومت در منطقه و جهان ایجاد کرد؛ بهترین شاهد برای این تحول مراسم تشییع باشکوه و کم‌نظیر این دو شهید بزرگ در ایران و عراق بود که بازتاب آن به همه دنیا و تا پشت خانه‌های آمریکایی‌ها رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *