عضویت در FATF

اسماعیلی: با عضویت در FATF راه های دور زدن تحریم‌ها در اختیار دشمنان قرار خواهد گرفت

عضویت در FATF

ولی اسماعیلی نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگاران ، گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز اشاره داشتند FATF و امثال آن ساخته و پرداخت و دستپخت کسانی است که خود را ابرقدرت جهان می دانند.

وی ادامه داد: برای عضویت در این توافقات و گروه ها باید با نگاه کارشناسی آنها را مورد ارزیابی قرار دهیم نه اینکه بدون بررسی‌های کارشناسانه بخواهیم به دنبال عضویت در آنها باشیم.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: پیوستن به FATF آن هم در این شرایط تحریم این به هیچ وجه به صلاح کشور نیست و کسانی که از این مسئله حمایت می‌کنند دانش ضعف خود در حوزه دانش بین المللی را نشان می دهند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: هیچ کشوری در شرایط تحریم اطلاعات مالی خود را به به بیگانگان می‌دهد و اجازه نمی‌داد و نمی‌دهد که کسی از خارج بخواهد به اطلاعات مالی آن دست پیدا کند.

وی افزود: ما امروز در شرایطی هستیم که حتی واردات دارو به به کشورمان هم ممنوع شده و این در شرایطی است که اگر کشوری درگیر جنگ هم باشد از نظر دارویی تحریم نمی‌شود.

 نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: عضویت در FATF باعث می‌شود تا اطلاعات مربوط به دور زدن تحریم ها در اختیار دشمن قرار گیرد و حال آنکه این دور زدن تحریم‌ها در این شرایط سخت حق ماست.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: عضویت در FATF و دادن اطلاعات مربوط به گردش مالی و دور زدن تحریم ها باعث شدیدتر شدن تحریم‌ها می‌شود نه بهبود شرایط و رفع تحریم‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *