افتتاح ۸۰ مرکز نیکو کاری دانشگاهی با عنوان نهال انقلاب

به گزارش خبرنگاران تشکل‌های دانشگاهی ، به همت نهاد نمایندگی معظم رهبری در دانشگاه‌ها، آیین افتتاح ۸۰ مرکز نیکو کاری نهال انقلاب (منّا) در سراسر کشور با حضور حجت الاسلام رستمی رئیس نهاد و رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)  برگزار شد.

* سوء استفاده‌ از جریان خیریه در دانشگاه‌ها رصد می‌شود

حجت الاسلام تقوی، معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در افتتاحیه این ۸۰ مرکز نیکوکاری گفت: هدف ما ساختارسازی مراکز خیریه در دانشگاه‌ها بود که مراکز نیکوکاری در راس تشکیلات قرار بگیرد.

وی اظهار داشت: در گذشته، سوء استفاده‌های سیاسی و فرهنگی از جریان خیریه در برخی دانشگاه‌ها می‌شد، اما با ایجاد مراکز نیکوکاری، تمام مسائل مالی قابل رصد کردن است.

وی ادامه داد: این مراکز یک ساختار بسیار منسجم برای هم افزایی و همراهی تمام مجموعه‌های دانشگاهی است و همه مجموعه‌های دانشگاهی در این کار خیر دخیل هستند.

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها اضافه کرد: همچنین در معاونت فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها به دنبال این بودیم که در دانشگاه‌ها مراکزی برای خانواده و ازدواج داشته باشیم که این مراکز اعم از جمع آوری جهیزیه، تسهیلات ازدواج و امثالهم را برای جوانان فراهم می‌کند. تا کنون در این باره همکاری‌های خوبی انجام شده و قول تهیه جهیزیه برای عروس و داماد‌های دانشجو از سوی خیرین داده شده است که امیداویم این جهیزیه تامین شود.

* برای پیشرفت شیوه‌های کمک به نیازمندان به پشتوانه‌های علمی و تخصصی نیاز داریم 

علیرضا عسگریان‌ معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی( ه) در مراسم افتتاح این مراکز نیکوکاری گفت: طرح اکرام امروز از روش‌های مردمی کردن امدادگری است. یکی دیگر از این روش‌ها احداث این مراکز نیکوکاری بود که مسجد محوری و محله محوری، صنفی و دانشگاهی است.

وی خاطرنشان کرد: مسجد این طرح را به جایگاه اصلی خودش برگردانده و نیازمندانی که در محله هستند مورد رسیدگی قرار گرفته اند که اتفاق بسیار مبارکی است و چهار عدد از این مراکز در حال حاضر چهارهزار خانواده را تحت پوشش دارند. اینکه خود مردم با اراده خودشان به میدان می‌آیند و به هم محله‌ای و هم صنفی خودشان کمک می‌کنند.

وی افزود: مراکز نیکوکاری تخصصی دانشگاه‌های ما از مراکزی است که بسیار مهم هستند. ما به پشتوانه‌های علمی و تخصصی نیاز داریم که شیوه‌های کمک به نیازمندان را پیشرفت بدهیم.

معاون کمیته امداد گفت: ما نیاز داریم به رشته‌های تخصصی علمی که به نیاز‌های ما رنگ و روی دیگری بدهند. برای مثال اشتغال خانه از مسائلی است که برخی متخصصین بر روی آن در حال کار هستند.

عسگریان اضافه کرد: ما در حال حاضر ۵ هزار مرکز نیکوکاری تحت نظارت کمیته امداد داریم و این نگاه تخصصی به امداد رسانی کار بزرگی بود که اتفاق افتاد و امیدواریم که این ۸۰ مرکز نیکوکاری در ۸۰ دانشگاه به سیصد مرکز نیکوکاری در سیصد دانشگاه تبدیل شود.

وی در خاتمه گفت: امیدواریم که این ۸۰ مرکز نیکوکاری در ۸۰ دانشگاه به سیصد مرکز نیکوکاری در سیصد دانشگاه تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *