لایحه بودجه 1400

افزایش ۳۷ درصدی منابع اعتباری رفاه در لایحه بودجه ۱۴۰۰

 لایحه بودجه 1400

به گزارش خبرنگاران، محمد شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی امروز (دوشنبه ۲۴ آذر ماه ۹۹) بعد از حضور در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگوی تلویزیونی اظهار داشت: ما در نقطه کانونی هر ساله به منظور تصویب بودجه قرار داریم و بر همین اساس دولت لایحه را تقدیم مجلس کرده و تعامل سازنده‌ای بین نمایندگان و دولت برای تصویب این بودجه وجود دارد که می‌تواند منجر به حل مشکلات کشور در سال ۱۴۰۰ شود.

وی افزود: ما در نشست هفته‌های گذشته شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا با رهبر معظم انقلاب دو موضوع که ارتباط مستقیم با کمیسیون اجتماعی مجلس و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشت را شنیدیم که یکی از آن دو موضوع ضرورت ایجاد تمرکز بر نظام تأمین اجتماعی کشور و فراگیر شدن فعالیت‌های مربوط به این نظام بود و دیگری تقویت و تاسیس پایگاه اطلاعات ملی ایرانیان بود که البته پیش از این در باره آن و ضرورت آن رهبر معظم انقلاب فرموده بودند و مجددا در ان نشست تأکید کردند.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی اظهار داشت: یک نشست هم اندیشی به ابتکار رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اعضای هیأت رئیسه و نمایندگان عضو این کمیسیون برگزار شد که در این سه حوزه مهم با یکدیگر گفت‌وگو  کردیم.

شریعتمداری تصریح کرد: بدون تردید تعامل هرچه بیشتر با نمایندگان مجلس برای حل مشکلات منطقه‌ای و ملی می‌تواند مردم کشورمان را در شرایط مطلوب‌تر زندگی قرار دهد، این در حالی است که این کمیسیون یکی از کمیسیون‌های مهم و حساس مجلس است.

وی افزود: در مفهوم عام کلمه یارانه‌ها  در بودجه سال جاری حدود ۲۱۱۶ میلیارد تومان منابع پیش بینی شده است که البته بخش قابل توجهی از آن به کمک صندوق‌های بازنشستگی کشور بازمی‌گردد تا بتوانند طرح همسان‌سازی و متناسبی‌سازی حقوق و دستمزد که در سال جاری با کمک دولت به اجرا درآمده است، در سال ۱۴۰۰ ادامه پیدا کند و با رفع نواقص آن در تأمین نیازهای جامعه بازنشستگان کشور قدم موثری را بردارند.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: با افزایش حدود ۳۷ درصدی منابع اعتباری در حوزه رفاه برای مددجویان و کلیه کسانی که از خدمات دولت در حوزه معلولان و آسیب‌های اجتماعی برخوردار می‌شوند، در لایحه ۱۴۰۰ شاهد هستیم و امیدواریم که با عنایت نمایندگان این موضوع به تصویب مجلس برسد و بتوانیم خدمات بهتری را به این قشر تقدیم کنیم. هر چند که نیازهای جامعه معلولان کشور با توجه به قانون مترقی حمایت از افراد دارای معلولیت و همچنین نیازهای جامعه مذکور و به ویژه معلولان تحت پوشش بهزیستی بالاتر از توان ماست، اما متأسفانه مقدورات کشور بیشتر از این اجازه نمی‌دهد، ولی تلاش آن است که با بالا بردن حداکثر توان دولت و مجلس بتوانیم این اهداف را بیش از آنچه که در لایحه بودجه ۱۴۰۰ است محقق کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *