رقیه الله‌کرمی

الله‌کرمی: برای خریداری ساچمه و فشنگ خارجی مشکلی نداریم

رقیه الله‌کرمی

رقیه الله‌کرمی در گفت‌وگو با خبرنگاران ورزشی در خصوص اینکه امکانات و تجهیزات خوبی در اختیار تیراندازان پارالمپیکی‌ قرار گرفته است، اظهار داشت: برای آماده سازی هر چه بهتر ملی پوشان پاراتیراندازی جهت شرکت در بازی‌های پارالمپیک توکیو، دور جدید اردوها از فردا (پنجشنبه ۲۵ دی ماه) آغاز می‌شود و تا ۹ بهمن ماه ادامه خواهد داشت. سالن قبلی‌ سقفش کوتاه بود، یک سالن جدید در طبقه دوم ساخته‌ایم و تمرینات را به سالن بالا منتقل کردیم که هر تیرانداز با هم سه متر فاصله دارند. امکانات و تجهیزات مناسبی در اردوها قرار دادیم. برای خریداری ساچمه و فشنگ خارجی مشکلی نداریم. ساچمه و فشنگ ایرانی هم چند روز دیگر به دست مان می‌رسد. همیشه مشکلات در کار وجود دارد اما سعی کردیم تمامی این مسائل و مشکلات را رفع کنیم.

رئیس پاراتیراندازی با اشاره به اینکه ملی‌پوشان برای تیراندازی خفیف به ورزشگاه آزادی می‌روند، عنوان کرد: در این جابجایی اردونشینان از فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین پروتکل‌های بهداشتی به خوبی رعایت می‌شود. ملی‌پوش‌مان در این مجموعه تیر می‌زنند و بعد از پایان تمرین خفیف به محل دائمی اردو برمی‌گردند. طبق دستورالعمل‌های فدراسیون پزشکی ورزشی و حتی سخت‌گیرانه‌تر پروتکل‌های بهداشتی را انجام می‌دهیم تا کسی در اردو بیمار نشود.

 وی در مورد برگزاری سومین رکوردگیری پاراتیراندازی کشورمان هم یادآور شد: بعد از پایان این مرحله اردو، مسابقات انتخابی برگزار می‌شود. یک اردوی جداگانه برای نفراتی که انتخاب می شوند، خواهیم داشت. نفرات منتخب را به اردوی تیم ملی پاراتیراندازی برای شرکت در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو دعوت خواهیم کرد.

الله‌کرمی با اشاره به اینکه مسابقات جام جهانی را پیش رو داریم، خاطرنشان کرد: اگر کمیته بهداشت جهانی اجازه بدهد و با برگزاری مسابقات جهانی موافقت شود، اعلام آمادگی خود را اعلام کرده‌ایم. حاضریم در مسابقات شرکت کنیم تا ملی‌پوشان‌مان در این رقابت‌ها محک بخوردند. چون یک سال است که هیچ اردو و مسابقاتی برگزار نشده تا سطح نفرات مان مورد ارزیابی قرار گیرد. البته تعداد مسابقات بین‌المللی  زیاد است ولی به خاطر بیماری کرونا که در اروپا هم شیوع بیشتری داشته، یکی پس از دیگری لغو می‌شود. سعی داریم در رویدادهای شرکت کنیم که امتیاز مسابقاتش بالاتر و به جهت صرفه اقتصادی مناسب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *