وزنه‌برداری

امیدواری« ایرانی » برای ماندن وزنه‌برداری در المپیک

وزنه‌برداری

به گزارش خبرگزاران، در حالی که فدراسیون جهانی وزنه‌برداری منتظر تصمیم مهم کمیته بین‌المللی المپیک بوده، مایک ایرانی پزشک انگلیسی و رئیس موقت فدراسیون جهانی در مورد امیدهای قلبی و برنامه‌های خود برای آینده صحبت کرده است.

برنامه‌های شخصی مایک ایرانی به دو بخش تقسیم می‌شود: تلاش وی برای دادن رای در هیات اجرایی به ورزشکاران و اختصاص بخش قابل توجهی از درآمد فدراسیون جهانی وزنه‌برداری برای جلب اعتماد.

این پول برای تأمین هزینه تحقیقات آکادمیک در مورد استفاده از وزنه‌برداری صرف خواهد شد.

رئیس موقت فدراسیون جهانی امیدوار است که وزنه‌برداری بتواند به ورزشی تبدیل شود که IOC از داشتن آن در برنامه‌های المپیک افتخار می‌کند.

ایرانی یادآور شد ۵ وکیل در خصوص داشتن کمیته انضباطی و اخلاقی بحث می‌کنند چرا که کمیته اخلاقی در درجه اول اهمیت قرار دارد و زمانی که این کمیته نتواند به موضوع رسیدگی کند کمیته انضباطی آن را پیگیری خواهد کرد.

فدراسیون جهانی وزنه‌برداری با آژانس بین‌المللی تست هم در خصوص مبارزه با دوپینگ همکاری لازم را خواهد داشت اما اینکه این موضوع برای ماندن این رشته در المپیک کمک می‌کند یا خیر باید منتظر ماند.

کمیته بین‌المللی المپیک فردا دوشنبه قرار است در خصوص برنامه‌های بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ تصمیم گیری کند این در حالی است که توماس باخ فدراسیون جهانی وزنه‌برداری را پیش از این به حذف از المپیک پاریس تهدید کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *