امیر حیدری: جمعیت زیربنای توسعه و از مولفه‌های راهبردی قدرت است

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاران، امیر سرتیپ کیومرث حیدری روز دوشنبه در اولین جشنواره حضرت علی اصغر با موضوع تحکیم بنیان خانواده و توجه به فرزند آوری افزود: در هر جامعه‌ای موضوع جمعیت یکی از مولفه‌های مهم و راهبردی قدرت است. عاملی مهمی که کشورهای کوچک را در ذهن متبادر می کند جمعیت است. جمعیت به خودی خود صرفنظر از مونث و مذکر بودن خود واژه جمعیت از مولفه های قدرت است که در نظام جهانی شناخته شده است.

وی با بیان این که ایران کشورپهناوری است گفت: کشوری است که دارای پتانسیل‌های مهم اقتصادی و قابلیت‌های بی نظیر است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه با اشاره به بحث بنیان خانواده و توجه به فرزند آوری افزود: دغدغه رهبر معظم انقلاب که بارها به آن تاکید فرموده اند  پیرشدن کشور از حیث جمعیت است و تاکنون ایشان ۴۲ مرتبه در سخنرانی های خود به موضوع پیرشدن جمعیت و موضوع مهم فرزندآوری تاکید کرده‌اند.

امیرحیدری با تاکید بر این که جمعیت زیربنای توسعه و حرکت به طرف رشد و تعالی است گفت: جمعیت کشوری اگر زیاد شود یعنی همه مولفه های توسعه و پیشرفت در زمینه های مختلف شکوفا می شود و باعث قدرت کشور می شود چرا که قوی شدن یک کشور بدون زیاد شدن جمعیت امکان پذیر نیست.

وی با اشاره به کشورهای کوچک گفت: هر چقدر هم که این کشورها قدرت پیدا کنند در مقابل کشور پرجمعیت و قوی حرفی برای زدن ندارند بنابراین یکی از ابزارهای اقتدار و قدرت جمعیت است که رهبر معظم انقلاب بارها به آن اشاره کردند و دغدغه اصلی ایشان است که جمعیت کشور باید زیاد شود.

امیرحیدری با بیان این که  در نیروی زمینی اصل بر ولایت محوری است گفت: این ولایت محوری به معنی آن است که تمام سرمایه های معنوی و مادی نیروی زمینی باید در مسیر تحقق و اعتلای بیانات رهبر معظم انقلاب به کار گرفته شود.

وی با بیان این که یکی از تاکیدات رهبری بحث فرزندآوری است افزود: بر این اساس ما در نیروی زمینی برای تحقق این تاکید رهبری طرح لبیک ۲۴ را با موضوع تحکیم بنیان خانواده و توجه به فرزندآوری شروع کردیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: ما در سه مرحله این طرح را اجرا می کنیم که ابتدا در زمینه ازدواج آسان ، دوم فرزندآوری بحث تشویق و حمایت را داریم و در مرحله سوم هم تا پایان شیرخوارگی خانواده را مورد حمایت قرار می دهیم.

امیرحیدری یادآور شد: برای هر فرزندی که به دنیا آمد ماهانه ۳۵۰ هزارتومان به مدت ۲ سال جهت حمایت به حساب سرپرست خانوار واریز می شود.

وی در ادامه به بحث درمان ناباروری خانواده‌ها در نیروی زمینی ارتش اشاره کرد و گفت: باید به این موضوع توجه شود و مشکلاتی که در زمینه است را برطرف کنیم. بر این اساس امروز نیروی زمینی یگان به یگان مراجع می شود و خانواده‌هایی که مشکل ناباروری یا حتی مریضی‌های دیگر دارند را شناسایی کرده و در جهت درمان آنها کمک می کنیم.

وی ضمن تشکر از مجموعه بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش افزود: این مجموعه در این مسیر تا امروز ما را یاری کردند.
اولین جشنواره حضرت علی اصغر با موضوع تحکیم بنیان خانواده و توجه به فرزند‌آوری صبح امروز در مجموعه ستاد نزاجا ارتش با حضور امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *