امیر کاستاریکا: پایان قرن با مرگ مارادونا آغاز شده است

به گزارش خبرنگاران سینمایی ، امیر کاستاریکا که مستند دیگو مارادونا را ساخت و سال ۲۰۰۸ با این اسطوره فوتبال در جشنواره فیلم کن حضور یافت، از درگذشت دوست آرژانتینی خود و یکی از بزرگترین بازیکنان فوتبال تمام ادوار ابراز ناراحتی کرد.

او در مصاحبه با یک سایت محلی در بخش‌هایی از سخنانش که توسط مجله دنیای تصویر ترجمه شده، گفته است: مارادونا مردی بود که نه تنها بازیکن فوتبال بود، بلکه از فقرا حمایت می‌کرد و علیه بی عدالتی می‌جنگید.

کاستاریکا ادامه داده: مارادونا خارج از زمین فوتبال خوب عمل نمی کرد و اغلب دوره های سختی را پشت سر می‌گذاشت. او از اعتیاد به مواد مخدر رنج می‌برد، اما فقط گاهی اوقات می‌توانست ترک کند، او سخت ترین شرایط را در زمین فوتبال حل می‌کرد. بازیکنان سریعتری از او وجود خواهند داشت، گلزنان بهتری هم پا به میدان خواهند گذارد، اما او از معدود فوتبالیست‌هایی است که موقعیت سیاسی قدرتمندی داشت و یک ورزشکار بزرگ بود.

کارگردان مشهور صربستانی در بخش دیگری از سخنانش درباره مارادونا خاطرنشان کرد: می‌توانیم بگوییم که پایان واقعی قرن بیستم آغاز شده است. بزرگترین بازیکن فوتبال ما را ترک کرده است و دیگر بازیکنی نیست که ما را به وجد بیاورد. هیچ تسلایی نیست… بدون دیگو هرگز مانند امروز نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *