عبدالمجید باقری‌نیا

باقری‌نیا: جسارتی از بازی فولاد مقابل پرسپولیس ندیدم/ ضربات ایستگاهی را بگیرید تیم نکونام راهی برای گلزنی ندارد

عبدالمجید باقری‌نیا

عبدالمجید باقری‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگاران ورزشی در خصوص شکست فولاد خوزستان مقابل پرسپولیس اظهار داشت: بازی بدی انجام نشد. قبل از بازی این پیش‌بینی را می‌کردیم که تقابل دو نوع فوتبال با پرس شدید و ضدحمله توسط فولاد و بازی مالکانه توسط پرسپولیس انجام شود، اما به نظرم فولاد با احتیاط بسیار زیادی بازی کرد.

وی افزود: انتظارم این بود که وقتی فولاد گل اول را از پرسپولیس خورد، بازی را هجومی کند اگرچه این اتفاق در نیمه دوم کمی شکل گرفت ولی تیمی که می‌خواهد بازی را ببرد باید جسارت بیشتری داشته باشد. نه تنها پرسپولیس بلکه فولاد باید مقابل تمام رقبا با هدف برد وارد زمین شود.

سرمربی اسبق فولاد خاطرنشان کرد: این تیم شاکله‌اش در ابتدای فصل حفظ شده، بازیکنان خوبی جذب کرده و امکانات فوق‌العاده‌ای در اختیار دارد و برخلاف همه تیم‌ها اصلا مشکل مالی ندارد، اما عملا شاهد هستیم که جسارتی در بازی فولاد دیده نمی‌شود. برای داشتن یک تیم خوب، بازیکن به تنهایی کافی نیست. شما به رویه پرسپولیس نگاه کنید که آنها هم در شرایط خوبی نبودند و چهار مساوی پیاپی داشتند و با یک تیم کاملا به هم ریخته به مصاف فولاد آمدند. دیروز مشخص شد پرسپولیس بازیکن ندارد، زیرا وقتی حسینی مصدوم شد، آنها عملا دفاع وسط نداشتند که جایگزین این بازیکن کنند.

باقری‌نیا با انتقاد از صحبت‌های مهدی هاشمی‌نسب بعد از بازی به فارس گفت: مربی فولاد در کنفرانس خبری مدعی شد این تیم با تیم پرمهره پرسپولیس بازی می‌کرده است، اما تیمی که دو مدافع وسطش مصدوم می‌شوند و جایگزینی برای آنها ندارد، پرمهره است؟ این نشان می‌دهد این صحبت‌ها کاملاً اشتباه بود و همانطور که اشاره کردم، فولاد باید رفتارش را تغییر بدهد و با جسارت بیشتری بازی کند.

پیشکسوت فوتبال خوزستان در خصوص اینکه به نظر می‌رسد مدیریت این باشگاه هم طی یازده هفته گذشته تمرکزی روی فولاد نداشته و بیشتر روی انتخابات فدراسیون فوتبال مانور کرده است، گفت: این مسائل همه اتفاق افتاده و من آن را قبول دارم، اما آیا اتفاقاتی که برای فولاد خوزستان رخ داد حادتر بود یا مشکلاتی که برای پرسپولیس به وجود آمد؟ به عنوان یک مربی معتقدم اگر فراز و نشیبی وجود داشته باشد، باید آن را به حساب کادر فنی بگذاریم نه مدیریت. مگر مدیریت باید شکل بازی تیم را تغییر بدهد؟ اگر هم مشکلی وجود دارد، کادرفنی باید جوابگو باشد. با امکانات فولاد، تمام مطالبات پرداخت شده و کم و کسری وجود نداشته است.

وی افزود: در فولاد نه رسول‌پناهی وجود داشته که بخواهد سرمربی را زیر سؤال ببرد، نه مشکلات دیگری به چشم آمده است. اگر مشکلی وجود داشته در داخل تیم بوده که کاملاً قابل رؤیت است. مثلاً روز گذشته عارف آغاسی در دفاع چپ بازی کرد، اما مگر فولاد بازیکن دیگری ندارد که در این پست از او استفاده کند؟ شاید وحید حیدری مصدوم باشد، اما چرا درخشان‌مهر به این تیم آمده است؟ این بازیکن کاپیتان تیم ملی جوانان بوده و سه سال پیش در هفده سالگی با سیروس پورموسوی در لیگ برتر بازی کرده است. اینها اشکالات فنی است. شما ضربات ایستگاهی را از فولاد خوزستان بگیرید، هیچ راهی برای گلزنی این تیم وجود ندارد. خوزستانی‌ها همه دوست دارند فولاد قهرمان شود و سهمیه آسیایی بگیرد، چون دو تیم نفتی نه امکانات فولاد را دارند و نه ثبات این باشگاه را، اما می‌بینیم که تا اینجا شاهکار کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *