حجت‌الاسلام حسن روحانی

برداشت ۸ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای تجهیز زمین‌های غرب و شمالغرب کشور

حجت‌الاسلام حسن روحانی

به گزارش خبرنگاران، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سال‌های ابتدایی دولت یازدهم من از رهبر معظم انقلاب درخواست کردم که ۸ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای طرح‌های آب و خاک در غرب و شمالغرب کشور برداشت کنیم و ایشان با این درخواست موافقت کردند و من بابت این موضوع از ایشان تشکر می‌کنم.

رئیس جمهور اظهارداشت: طرح‌هایی که امروز در حوزه کشاورزی در غرب و شمالغرب کشور اجرا و سدهایی که ساخته شده و این تحولی که در این حوزه ایجاد شده بخشی از آن مربوط به همین ۸ میلیارد دلاری است که از صندوق توسعه ملی برای این منظور برداشت و هزینه شده است.

وی افزود: مردم بدانند که دولت در ۷ سال گذشته بیش از ۵۲۱ هزار هکتار زمین را احیا و تجهیز کرده و کانال‌کشی‌ها و زهکشی‌ها در این زمین‌ها انجام شده است که از این میان ۲۹۵ هزار هکتار آن مربوط به خوزستان و ایلام است و ۱۰۲ هزار هکتار آن مربوط به غرب کشور.

روحانی خاطرنشان کرد: همچنین ۷۸ هزار هکتار زمین در استان گلستان زهکشی شده که اگر این کار انجام نمی‌شد سیل سال ۹۸ خسارات بیشتری را به مردم وارد می‌کرد و همین کانال‌کشی‌ها و زهکشی‌ها بود که آب را از صحرا به دریا منتقل می‌کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *