برنامه ای برای روی دیگر مادرانگی/ چرا مادری بدون فیلتر نمی شود؟

به گزارش خبرنگاران رادیو و تلویزیون ، تجربه هایی که از زمان زایمان شروع می‌شوند و معمولا زنان تا پیش از مادر شدن آشنایی زیادی با این بخش از تجارب مادری ندارند و به همین خاطر بعد از تولد فرزند ممکن است دچار چالش‌های مختلفی شوند. به گفته بسیاری، این تجربه‌ها که حتی ممکن است به نظر طاقت فرسا هم برسد با گذران زمان، تبدیل به یکی از شیرین ترین بخش‌های زندگی همان مادران می‌شود.

شاید پیش از این رسانه ها به دلیل اهمیت رسالت مادری بیشتر به تجربه های شیرین مادرها پرداخته باشند و روی این سختی‌ تاکیدی نکرده باشند اما اینبار قرار است یک برنامه تلویزیونی با نگاهی به این دوره از مادرانگی، معضلات و حتی افسردگی های ناشی از زایمان را مورد توجه قرار دهد و آن‌ را به عنوان بخشی گذرا و طبیعی از دوران مادری بررسی کند.

«مادری بدون فیلتر» از جمله کمپین هایی بود که پیش از این در شبکه های فارسی زبان ماهواره ای شکل گرفت تا با برجسته کردن سختی های مادر بودن به مخالفت با فرزندآوری بپردازد و «مامان ها» قصد دارد با پرداختن به همه لحظات سخت و شیرین مادرانگی این تجربه ها را با مخاطب به اشتراک بگذارد تا خانم‌ها با آمادگی بیشتر وارد دوران شیرین مادری خود شوند.

این برنامه با اجرای منصوره مصطفی زاده امروز یکشنبه ساعت ۱۷:۳۰ روی آنتن شبکه سه سیما می رود.

«مامان ها» برنامه‌ای با موضوع سبک زندگی و تربیت فرزند است که به تهیه کنندگی مجتبی حسینی، سردبیری سیدمیلاد ناظمی و کارگردانی سعید ابراهیمی از شنبه تا چهارشنبه از شبکه پخش می شود.

در هر قسمت از این برنامه مادران عادی جامعه در گفتگو با مجری به بیان دغدغه ها و تجربیات خود می پردازند و علاوه بر آنها از تجربیات کارشناسانه نیز استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *