برگزاری دوره سواد رسانه‌ای «سرعط» دانشگاه علامه به همت بسیج دانشجویی

سهیل حجتی مسئول بسیج دانشجویی دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی در گفت‌وگو با خبرنگاران تشکل‌های دانشگاهی ، با اشاره به برگزاری دوره سواد رسانه ای «سرعط» گفت: دوره سواد رسانه ای دانشگاه علامه با عنوان «سرعط» از سال ۱۳۹۸ و به همت بسیج دانشجویی با دیدی بلند مدت آغاز به کار کرد.

وی افزود: در سال اول چند جلسه ای از این دوره برگزار شد و امسال هم این دوره به همت بیشتر دانشجویان بسیجی دانشگاه علامه طباطبائیی شروع به کار کرده و از هفته آینده برگزار خواهد شد.

این فعال دانشجویی ادامه داد: هدف این سلسله دوره ها افزایش سواد رسانه دانشجویان است چرا که در این حوزه در میان دانشجویان شاهد ضعفی اساسی هستیم.

حجتی افزود: دانشکده ارتباطات به عنوان قطب علوم ارتباطات و علوم رسانه کشور یکی از مهم ترین وظایفی که بر عهده دارد آموزش جامعه و آماده سازی آن برای استفاده صحیح از این فضا است.

وی گفت: در این چند ساله به شدت خلاء این دوره ها در این دانشکده حس می شد و به عنوان دانشکده تخصصی ارتباطات توان پاسخ گویی به این نیاز مهم جامعه را نداشت. ما به عنوان بسیج دانشجویی رسالت خود دانستیم که چنین دوره هایی را شروع کنیم چرا که تربیت نیروی نراز اول رسانه ای انقلاب اسلامی کشور از وظایف بسیج دانشکده ارتباطات است.

این فعال دانشجویی ادامه داد: برگزاری این دوره شروع کار در جهت تحقق این هدف است که ان شا الله بتوانیم در این حوزه موفق باشیم.

وی در پایان گفت: آقایان وحید جلیلی، حسن شمشادی، رامین شمسایی، محمد دلاوری، علی صدری نیا از اساتیدی هستند که در این دوره از آنها بهره خواهیم برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *