لایحه بودجه 1400

تأکید سخنرانان جلسه غیرعلنی مجلس بر تورم‌زا بودن لایحه بودجه ۱۴۰۰

لایحه بودجه 1400

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگاران، گفت: جلسه غیرعلنی امروز مجلس از ساعت ۸ صبح و به منظور بررسی ابعاد مختلف لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ آغاز شد.

وی افزود: در این جلسه تعدادی از نمایندگان «محمدحسین حسین زاده بحرینی، سید شمس الدین حسینی، حمیدرضا حاجی بابایی و الیاس نادران» نقطه نظرات خود را پیرامون لایحه بودجه مطرح کردند.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نقطه محوری صحبت‌های سخنرانان جلسه غیرعلنی امروز مجلس بر این بود که لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ با ۵۰ درصد کسری مواجه است و این کشور در سال آینده با یک ابرتورم مواجه خواهد ساخت.

ابوترابی خاطرنشان کرد: سخنرانان بر این نکته تأکید داشتند که این وضعیت ثروتمندان جامعه را ثروتمندتر و اقشار ضعیف را ضعیف‌تر خواهد کرد و باید این موضوع اصلاح شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر و عضو هیأت رئیسه مجلس نیز در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح جزئیات نشست غیرعلنی مجلس گفت: در این جلسه نمایندگان بر این نکته تأکید داشتند که درآمدهای نفتی یک سرمایه ملی است و نه درآمد دولت و درآمدهای مالیاتی درآمد دولت محسوب می‌شود.

وی افزود: در این جلسه نمایندگان بر این نکته تأکید داشتند که معافیت‌های مالیاتی باید شامل حال افراد باشد نه مشاغل و افراد به تناسب درآمدی که دارند باید یا از معافیت مالیاتی برخوردار شوند یا معالیات پرداخت کنند.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: در مورد پرداخت یارانه به بنزین نیز این موضوع مطرح شد که یارانه بنزین به جای خودرو به افراد پرداخت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *