جشنواره فیلم فجر

تحویل نسخه نهایی «یدو» و «پسر دلفینی» به جشنواره فیلم فجر

جشنواره فیلم فجر

به گزارش خبرگزاران، مهدی جعفری در گفت‌وگو با روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: از آنجا که خاطرات نوجوانی من در خوزستان با وقایع این دوران گره خورده است همیشه خود را موظف می‌دانستم که اگر کاری از دستم بر می‌آید برای ثبت این واقعیت‌ها و نمایش چهره‌ی نسل جوانی که در آن زمانه زیسته‌اند، انجام دهم. شاید به همین خاطر فیلم «یدو» را در این خطه‌ دوست داشتنی ساخته‌ام.
وی درباره‌ مشکلات ساخت این فیلم خاطرنشان کرد: در شرایطی زندگی می‌کنیم که هر نوع کار عادی که قبلا در هر زمینه‌ای انجام می‌دادیم در دوران کرونا برای‌مان تبدیل به یک چالش و حرکت جدید شده است. ظاهرا ما هم در این دوران ناچاریم تا برخی از آموزه‌های قبلیِ حرفه خود را کنار بگذاریم و با نگاه و روند دیگری فیلم بسازیم.
جعفری گفت: پیش از هر چیز خدا را شاکرم که به ما این توفیق را داد که در سخت‌ترین شرایطی که در تمام طول عمر حرفه‌ای خود تجربه کرده بودم یعنی در گرما و رطوبت بالای تابستان آبادان و در دوران سخت کرونا توانستیم بدون هیچ حادثه یا اتفاق ناگواری فیلم سینمایی «یدو» را به سرانجام برسانیم.
فیلم سینمایی «یدو» به تهیه‌کنندگی محمدرضا مصباح و با هنرنمایی ستاره پسیانی در نقشی متفاوت ساخته شده است.
اکبر اودود، سعید آلبوعبادی، میلاد صویلاوی، محمدمهدی آلبوعلی، ریحانه آریامنش، عبدالحلیم تقلبی، حسین پوریده، رضا نوری، طاهره نیک‌آزاد، مسعود جلالی، معید رامی، مائده رامی، یاسین مسعودی، احمد مسافری و… دیگر بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

* آماده‌شدن «پسر دلفینی» پس از ۲ سال

انیمیشن سینمایی «پسر دلفینی» به نویسندگی و کارگردانی محمد خیراندیش و تهیه‌کنندگی محمد امین همدانی در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درخواهد آمد.

همچنین همزمان با اعلام حضور این انیمیشن سینمایی در جشنواره فیلم فجر از پوستر ایرانی این اثر نیز رونمایی شد.

پسر دلفینی تازه‌ترین محصول سازمان هنری رسانه ای اوج است که پس از طی حدود ۲ سال از تولید آماده نمایش شد.

«پسر دلفینی» تاکنون با استقبال شرکت‌های خارجی از کشورهای مختلف برای مشارکت و پیش‌خرید این اثر سینمایی روبرو شده است.

عوامل ساخت این انیمیشن عبارت است از:
نویسنده و کارگردان: محمد خیراندیش، تهیه کننده: محمد همدانی، کارگردان هنری: مهدی فارسی، کارگردان فنی: مصطفی شاهمردانی، مدیرتولید: علیرضا اسماعیلی، داود اسدالهی، سرپرست رندر: سعید گرمابدری، سرپرست انیمیت: جلال رهبری، آهنگساز: بهزاد عبدی، مجری طرح: آسمان خیال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *