«صبح آخرین روز»

تصویربرداری سریال «صبح آخرین روز» در دانشگاه شهید بهشتی

«صبح آخرین روز»

به گزارش خبرنگاران رادیو و تلویزیون ، تصویربرداری سریال «صبح آخرین روز» شهریور ماه در زنجان آغاز شده است و تا پایان امسال ادامه خواهد داشت.

در این سریال که توسط صدا و سیمای مرکز زنجان و با مشارکت سازمان انرژی اتمی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و استانداری زنجان در حال تولید است به ابعاد مختلف علمی، اجتماعی، خانوادگی و کاری زندگی شهید مجید شهریاری و دستاوردهای دانشمندان ایران اسلامی در صنعت هسته ای پرداخته می شود.

داستان این سریال از صبح روز ترور شهید شهریاری آغاز شده و به گذشته برمی گردد و ۴۶ سال زندگی او را روایت می کند. شهید دکتر مجید شهریاری، استاد دانشگاه شهید بهشتی و از دانشمندان هسته‌ای ایران بود که در سال ۱۳۴۵ در زنجان متولد شد و در هشتم آذر ۱۳۸۹ توسط رژیم صهیونیستی و با همکاری اطلاعاتی منافقین در یک عملیات تروریستی به شهادت رسید.

 از بازیگران این سریال می توان به: کاوه خداشناس، سپیده خداوردی، زهرا سعیدی، شهرام عبدلی،. مهران رجبی، افسانه ناصری، سیروس همتی، میرطاهر مظلومی، حسن اسدی، پریسا گلدوست، مهدی علیپور و اردشیر رستمی اشاره کرد. همچنین از بازیگران توانمند زنجانی نیز در این سریال پربازیگر که نزدیک به ۴۰۰ نفر بازیگر دارد استفاده شده است. در این سریال اردشیر رستمی پدر شهید شهریاری، شهرام عبدلی دایی شهید، سیروس همتی برادر شهید و مهران رجبی در نقش مش باقر پدربزرگ شهید شهریاری را بازی می کنند.

 نقش شهید شهریاری در این سریال در ۵ برهه به تصویر کشیده می شود و به همین خاطر ۵ بازیگر مختلف در قالب این نقش قرار گرفته اند. سن ۵، ۸، ۱۳، ۱۸ و ۲۳ سالگی تا ۴۶ سالگی هر کدام بازیگران مجزایی دارند. فرحان فرحناک بازیگر این نقش از سن ۱۸ تا ۲۳ است و کاوه خداشناس بعد از ۲۳ سالگی را ایفا می کند، همچنین بازیگران کودک و خردسال و نوجوان نیز از بومی های چهار محال و بختیاری و قم و تهران انتخاب شده اند.

بنابر این گزارش، دکتر نصیری قیداری ریاست دانشگاه شهید بهشتی به همراه جناب آقای سید محسن میرلوحی نماینده سازمان انرژی اتمی نیز سر صحنه تصویربرداری این سریال حضور یافته و از نزدیک با عوامل تولید این مجموعه فاخر تلویزیونی دیدار و گفت و گو کردند.

در این دیدار دکتر نصیری قیداری با تشکر از عوامل تولید این سریال بر لزوم ساخت چنین آثار ارزشمندی تاکید کرد و شناساندن نخبگان علمی و دانشمندان این کشور را به عموم مردم یکی از وظایف هنرمندان دانسته و با اشاره به سختی کارهای هنری و تولید برنامه های نمایشی آمادگی کامل دانشگاه شهید بهشتی را جهت همکاری همه جانبه با این سریال ماندگار اعلام داشت.

همچنین در این بازدید آقای میرلوحی به نمایندگی از سازمان انرژی اتمی پیام تشکر آقای دکتر صالحی ریاست محترم سازمان را  در خصوص تولید این اثر به گروه ابلاغ کرده و از جانب ایشان از روند مراحل تولید این مجموعه نمایشی بازدید کرد.

در پایان این دیدار مصطفی علمی فرد تهیه کننده سریال از همراهی های همه جانبه ریاست محترم سازمان انرژی اتمی و به نمایندگی از آن سازمان آقای میرلوحی و همچنین حمایت‌های بی دریغ جناب آقای نصیری قیداری و همکاری مجموعه دانشگاه شهید بهشتی و پشتیبانی و همراهی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در خصوص تولید این سریال فاخر تشکر و قدردانی کرده و به  تلاش بی وقفه همه گروه جهت تولید یک اثر فاخر تلویزیونی اشاره نمود و ساخت این مجموعه نمایشی را ادای دینی به شخصیت والای شهید شهریاری و دیگر دانشمندان صنعت هسته ای دانست.

دیگر عوامل تولید این سریال عبارتند از : مجری طرح شرکت هورشید فیلم، مدیر برنامه ریزی خسرو نصیری خواه، مدیر تولید علی رحیم زاده، مدیر تصویربرداری مهدی رضایی، مدیر صدا برداری فرهاد تبریزی، طراح چهره پردازی جنان صدفی، طراح صحنه قاسم مربی، طراح لباس مریم جعفری، دستیار کارگردان عباس بهبودی، منشی صحنه مریم محمدی، عکاس امیر حیدری، جانشین تولید سعید اژدر، مشاور فیلمنامه و ناظر کیفی داریوش مختاری، مدیر تدارکات فرهاد هواخواه.

مجموعه تلویزیونی «صبح آخرین روز» در ۳۰ قسمت ۴۵ دقیقه ای و در معاونت امور استان های سازمان صدا و سیما به تهیه کنندگی مصطفی علمی فرد و کارگردانی حسین تبریزی در حال تولید است و  فیلمنامه آن طی دو سال توسط فاطمه حیدری، حسن عطارها  و مرتضی اصفهانی نوشته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *