وزیر راه و شهرسازی

توضیح اسلامی درباره ۴۰۷ پروژه وزارت راه در بودجه آتی با ۱۵ هزار میلیارد تومان

وزیر راه و شهرسازی

به گزارش خبرنگاران ، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز (سه‌شنبه ۲۵ آذر ماه ۹۹) بعد از حضور در کمیسیون  عمران در گفتگوی تلویزیونی اظهار داشت: کمیسیون عمران در حال بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ است که امروز بخش مربوط به حوزه راه و شهرسازی را در دستور کار داشت.

وی افزود: من در این جلسه، توضیحاتی درباره اهداف، برنامه‌ها و لایحه‌ای که دولت تقدیم مجلس کرده است دادم که در بخشی از فرایند آن ستاد بودجه وزارت راه و شهرسازی با یک نگاه سیاستی در جهت این که محرومیت‌زدایی داشته و با رعایت عدالت و توازن منطقه‌ای مباحثی را تهیه و تدوین کرده است، ضمن این که این وزارتخانه تلاش دارد پروژه‌های اثرگذار و ملی که نقشی مؤثر در پیشرفت ملی دارد را هدف بگیرد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ۴۰۷ پروژه در لایحه بودجه آتی و متعلق به وزارت راه و شهرسازی وجود دارد که برای آن ۱۴ هزار و ۶۸۰ میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده است. تا در ابعاد گوناگون و سرفصل‌های مختلف آن را عملیاتی کند.

اسلامی گفت:‌ ما باید بتوانیم ظرفیت‌های سایر منابع که غیر از بودجه دولت است را به فرایند توسعه و عمران کشور ایجاد کرده و فرصت بهره‌برداری از آن را فراهم کنیم که یکی از این اقدامات که در دستورکار وزارت راه و شهرسازی و قرار است در کنار این برنامه و بودجه قرار بگیرد، که بتوانیم پروژه‌های بزرگ ملی را که تأثیرات منطقه‌ای و بین المللی در حوزه ترانزیتی دارد را فعال کنیم.

وی در توضیح بیشتر گفت: ۲۰ پروژه در همین راستا تعریف شده است که با همراهی وزارت اقتصاد و بانک مرکزی ۳ پروژه مجوز عملیاتی شدن آن را داده‌اند و امیدوارم با همراهی آنها اعتبار بقیه این پروژه‌ها تا پایان سال اخذ شود که اگر این امر محقق شود تحولی بزرگ و عظیم و اساسی برای اولین بار در توسعه عمرانی کشور رخ خواهد داد که این کار می‌تواند وابستگی وزارت راه و شهرسازی به بودجه دولتی کمتر کرده و می‌توانیم با استفاده از منابع مردم که از طریق بازار سرمایه جذب می‌شود را برای مولدسازی و توسعه و عمران کشور استفاده کرده  و بتوانیم کشور را با سرعت بالاتری توسعه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *