توطئه های آمریکا در وقایع ۱۳ آبان / دشمنی آمریکا علیه ملت ایران بی‌پایان است

بهاره یاوری عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا (س) در گفت‌وگو با خبرنگاران تشکل‌های دانشگاهی ، با اشاره به فرارسیدن روز ملی مبارزه با استکبار و وظایف مردم و جنبش دانشجویی در مقابل استکبار گفت: رهبر معظم انقلاب وظیفه ما را به درستی تبیین کرده اند، ایشان می‌فرمانید: « آنچه وظیفه‌ ما به عنوان مردم، به عنوان آحاد جمهوری اسلامی است: اوّلاً دشمن‌شناسی است؛ دشمن را [بشناسیم]؛ در شناخت دشمن اشتباه نکنید. نگویید که خب همه میدانیم؛ بله، شما میدانید که دشمن کیست؛ دشمن استکبار است، دشمن صهیونیسم است، دشمن آمریکا است؛ اینها را شما می دانید امّا تلاش وسیعی دارد انجام می گیرد برای اینکه این قضیّه را بعکس کنند، نظر مردم را عوض کنند، با شیوه‌های پیچیده‌ی تبلیغاتی؛ همه باید مراقب باشند؛ دشمن‌شناسی بسیار مهم است؛ یکی این؛ بعد، دانستن نقشه‌ی دشمن؛ دشمن چه کار دارد میکند، چه کار میخواهد بکند؛ و بعد، دانستن شیوه‌ی مقابله‌ی با نقشه‌ دشمن؛ این را باید مردم ما بدانند.

وی با اشاره به نقش آمریکا در وقایع ۱۳ آبان، افزود: تبعید امام خمینی به ترکیه در سال ۱۳۴۳، کشتار دانش‌آموزان در سال۱۳۵۷ در دانشگاه تهران و تسخیر سفارت امریکا درسال ۱۳۵۸، سه رویداد متفاوت بودند،که در  روز ۱۳ آبان رخ داده اند و نکته حائز اهمیت آن نقش پر رنگ آمریکا در هر کدام از این حوادث  است.

این فعال دانشجویی ادامه داد: آمریکا کشوری است که هیچ گاه دست از دشمنی علیه ملت جمهوری اسلامی بر نخواهد داشت و تا به امروز هر کاری که توانسته علیه ملت جمهوری اسلامی ایران انجام داده است.

وی تصریح کرد: بعد از گذشت سال‌ها از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز هم آمریکا به دنبال ضربه زدن به  استقلال ملت جمهوری اسلامی ایران است و این شیطان بزرگ  هیچ تغییری  نکرده است.

یاوری گفت: حتی این دشمنی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نیز بوده است همان جریان کودتا ی ۲۸ مرداد  ۱۳۳۲ که حاصل این دشمنی ساقط کردن یک دولت ملی و روی کار آمدن  یک حکومت شاهنشاهی خودباخته و ستمگر بود.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: امروزه برای آمریکایی ها با توجه به باور پوشالی شان که  خیال می کنند ابر قدرت دنیا هستند بسیار سخت است که باید برای مذاکره  با جمهوری اسلامی ایران اصرار کنند و جمهوری اسلامی ایران از این امر امنتاع کند و این امنتاع  و اصراربدین معناست که در دنیا ملتی وجود دارد که زیر بار حرف زور نمی رود.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در ۱۳ آبان ۱۳۹۸ گفت: جامعه  اسلامی دانشجویان الزهرا (س ) از ملت فهیم و غیور جمهوری اسلامی ایران خواستار است که همواره  تابع سخنان رهبر عزیز کشورمان باشند و در مسیر جبهه حق علیه باطل ثابت  قدم بمانند و خود را در برابر نیرنگ های دشمن با شناخت راه و روش و نقشه ی آنان مسلح کنند و دشمن شناس و استکبار ستیز باشند و نقشه های دشمنان و مستکبران را تشخیص بدهند و در مقابل زهری که دشمن می خواهد بریزد  پاد زهر فراهم کنند.

این فعال دانشجویی اضافه کرد: مردم نباید بگذارند دشمنان به اهداف شوم خود برسند و به شایعات و تبلیغات برنامه ریزی شده توسط  مستکبران توجه نکنند و خودشان به تحلیل  بپردازند. امروزه توطئه‌ها از گذشته پیچیده تر اند و مردم باید هوشیار و آگاه باشند.

وی تاکید کرد: ملت غیور و محترم ما روز های سختی را پشت سر گذاشته اند اما هیچ گاه دچار خودباختی نشده اند و این یکی از دلایلی است که  موجب خشم مستکبران می شود. امیدواریم روزی ریشه ظلم و دشمنی و استکبار ریشه کن  بشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *