جدول پخش شبکه کودک موضوع‌محور شد/ گام بلند برای رسیدن به الگوی رسانه مربی

«محمد سرشار»، در گفت وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون ، با اعلام این خبر افزود: از این پس، روزهای پنج‌شنبه و جمعه، چینش متفاوتی از برنامه‌ها و پویانمایی ها را دارا خواهند بود تا شبکه کودک میزبان رسانه‌ای جذابتری در روزهای تعطیل باشد.

مدیر شبکه کودک گفت: انتخاب برنامه‌ها براساس موضوع کلی آنها نیز، برای خانواده‌ها راحت تر شده است. به عنوان نمونه از این پس، هر روز ساعت ۱۴ موضوع «سبک زندگی اسلامی ایرانی»، ساعت ۱۵:۳۰ «ورزش»، ساعت ۱۸ «تربیت انقلابی»، ساعت ۱۹ «دانش»، ساعت ۱۹:۳۰ «داستان های خانوادگی نوستالوژیک»، ساعت ۲۱ «محیط زیست» و ساعت ۲۱:۳۰ «ادبیات کهن» موضوعات کلی برنامه‌های تلویزیونی یا آثار داستانی کانال نهال خواهند بود تا کودکان ۶ تا ۱۲ سال، محتوای تربیتی متنوع و غنی‌تری را تماشا کنند.

سرشار اعلام کرد: در عین حال، با کاهش اساسی سهم پویانماییهای خارجی، تعداد عناوین خارجی پخش‌شده به پنج عنوان در روز کاهش یافته و ساعات پربیننده بیشتری به پویانماییها و برنامه‌های ایرانی اختصاص یافته است.

وی ابزار امیدواری کرد با ایجاد نهضت تولید آثار داستانی پویانمایی و رئال ایرانی در کشور، روزی فرا برسد که سهم آثار خارجی در جدول پخش شبکه کودک، به میزان حداقل و فقط با هدف تبادل فرهنگی و آموزشهای میان‌فرهنگی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *