پرستار سوئدی

جشنواره ای که با یک نفر در جزیره ای دورافتاده برگزار می شود!

پرستار سوئدی

به گزارش خبرنگاران سینمایی به نقل از گاردین، پرستار سوئدی به عنوان تنها شرکت کننده در جزیره ای دور افتاده تمام فیلم های جشنواره گوتنبرگ را می بیند.

جشنواره «گوتنبرگ» چند وقت پیش اعلام کرد که قصد دارد یک هوادار پروپاقرص سینما را برای دیدن تمامی فیلم های امسال فستیوال به جزیره ای دور افتاده بفرستد. حالا طبق اعلام این جشنواره، از میان ۱۲ هزار متقاضی حضور در جزیره یک پرستار انتخاب شده است.

«لیزا انروت» همان پرستار است که از بین ۱۲،۰۰۰ متقاضی برای انتخاب در جشنواره فیلم گوتنبرگ در پاتر نوستر(Pater Noster) انتخاب شده است.

او به عنوان تنها مهمان جشنواره فیلم گوتنبرگ در سال ۲۰۲۱ انتخاب شد و این شانس را دارد که به مدت یک هفته در جزیره دورافتاده «پاتر نوستر» در فانوس دریایی جزیره تمام فیلمهای جشنواره را تماشا کند.

*تنها یک نفر در جزیره ای دورافتاده تمام فیلمهای جشنواره را می بیند

بزرگترین جشنواره فیلم اسکاندیناوی امسال علیرغم شیوع ویروس کرونا در حال برگزاری است، اما در یک جزیره دورافتاده برگزار می شود و فقط یک شرکت کننده را می پذیرد. یک کارمند مراقبت های بهداشتی، که از بین ۱۲۰۰۰ متقاضی انتخاب شده است.

انروت گفت: به نظر می رسد که سن و سالی را در بخش مراقبت های بهداشتی صرف گوش دادن، آزمایش و مشاوره کرده ام. احساس می کنم از انرژی خود خالی شده ام.

پاتر نوستر، در مرز مجمع الجزایر متراکم در سواحل غربی سوئد، به خاطر فانوس دریایی خود شناخته شده است.

انروت، که یک دفترچه خاطرات روزانه ویدیویی در وب سایت جشنواره دارد، گفت: باد، دریا و امکان حضور در یک تجربه کاملا متفاوت برای یک هفته، همه اینها واقعاً برایم جذاب است.

*تمام جشنواره فیلم گوتنبرگ، یک پرستار و یک فانوس دریایی!

میرجا وستر، مدیر اجرایی جشنواره گفت: اینکه می توانم این تجربه بی نظیر را به یکی از بسیاری از قهرمانان سیستم مراقبت های بهداشتی ارائه دهم که همه آنها به سختی علیه کووید ۱۹ تلاش و مبارزه می کنند بسیار احساسی زیبا و شایسته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *