واردات واکسن مشکوک

حامیان واردات واکسن مشکوک، دوستدار سلامتی مردم نیستند/شرکت آمریکایی حاضر به پذیرش عوارض و اکسن خود نیست

واردات واکسن مشکوک

به گزارش خبرنگاران، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه ۲۱ دی) در جلسه علنی اظهار داشت: متأسفانه این روزها جریان ضدانقلاب خیلی روی واردات واکسن آمریکایی به کشورمان مانور می‌دهد.

وی افزود: به درستی مقام معظم رهبری واردات واکسن این شرکت بدنام که تولیدکننده واکسن در آمریکا است را به کشورمان ممنوع کردند.

نایب رئیس مجلس تصریح کرد: این شرکت در آمریکا تا کنون ۵ بار متهم بوده و محکوم شده است که این محکومیت به دلیل نقصان‌های علمی و ضرر و زیانی بوده که به مردم آن کشور وارد کرده است.

قاضی‌زاده هاشمی اظهار داشت: این شرکت آمریکایی حتی حاضر به تضمین درباره واکسن خودش نیست و عوارض احتمالی و جبران خسارت را هم قبول ندارد.

وی افزود: برخی کشورهای جهان و منطقه وقتی با این شرکت آمریکایی قرارداد منعقد کرده‌اند با عدم پذیرش عوارض واکسیناسیون از سوی این شرکت مواجه شده و آن شرکت آمریکایی حتی حاضر نشده که اگر کسی بر اثر تزریق این واکسن دچار مشکل شود به او خسارت بپردازد.

نایب رئیس مجلس گفت: نمایندگان مجلس بیانیه‌ای را در این باره نوشته و دلایل علمی را در آن بیان کرده‌اند.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: وقتی ما دانش فنی لازم برای تولید واکسن را در کشورمان داشته و دانشمندان خوبی داریم و واکسن‌هایی تولید می‌کنیم که استاندارد بالای جهانی هم دارد و امکان صادرات را هم داریم چرا باید به سمت واردات برویم.

وی گفت: ما در کشورمان پلت‌فرم‌های مختلف واکسن داریم، اینکه عده‌ای به دنبال واردات واکسن‌های مشکوک به کشورمان باشد نشان‌دهنده آن است که آنها دوستدار سلامتی ملت ایران نبوده و به دنبال خواست سیاسی خود هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *