حسن بیگی

حسن بیگی: میانگین رعایت فاصله گذاری اجتماعی در حال حاضر ۷۷ درصد است/ افزایش بیماران در بخش ویژه

حسن بیگی

به گزارش خبرنگاران ، شکرالله حسن بیگی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران ظهر امروز درحاشیه جلسه ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونای استان تهران در جمع خبرنگاران ضمن تاکید بر اینکه هنوز هم به رعایت کامل پروتکل ها اعتقاد داریم، گفت: در چند روز گذشته شاهد بودیم که در استان تهران و سایر استان‌ها پروتکل‌ها آن‌طور که شاید و باید رعایت نشد و درصد فاصله گذاری ها کمتر شده و الان ۷۷درصد است و‌ سن مبتلایان و فوتی ها پایین آمده است.

حسن بیگی ضمن اشاره به اینکه جلسات ستاد مقابله با کرونا استان تهران هر هفته در روزهای دوشنبه برگزار می شود، اظهار داشت: گزارش هایی از عملکرد اجرای طرح شهید سلیمانی در این استان ارائه و موضوع مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی افزود: در خصوص بازگشایی مدارس ما به مصوبه قبلی ایراداتی داشتیم که نظراتمان را به وزارت کشور اعلام کردیم، اما در این جلسه آقای زالی اعلام کردند که بر اساس آخرین تصمیمات حضور دانش آموزان در مدارس الزامی نیست و به صورت اختیاری می توانند در مدارس حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه یک درصد در پذیرش بیماران در بخش ویژه شاهد افزایش بودیم و این نشان از کمرنگ شدن رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی است. میانگین رعایت فاصله گذاری اجتماعی در حال حاضر ۷۷ درصد است، در حالیکه برای اثرگذاری مطلوب باید این میانگین بیش از ۹۰ درصد باشد.

وی افزود: هر چند که شاهد سیر نزولی آمارها در بیماری کرونا هستیم، اما باید رعایت پروتکل ها را به صورت جد در دستور کار قرار دهیم تا شاهد پیک چهارم نباشیم. ما در اجرای محدودیت ها تابع ستاد ملی کرونا هستیم.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص گونه جهش یافته کرونا ویروس با عنوان کرونا انگلیسی گفت: متاسفانه مواردی که از اینگونه در کشور مشاهده شده است عموما در استان تهران بوده اما دوستان دانشگاه‌های علوم پزشکی پیگیر هستند تا افرادی که با مبتلایان به این نوع در ارتباط بودند و همچنین خانواده هایشان مورد رصد و پیگیری قرار گیرند.

حسن بیگی با اشاره به اینکه بر اساس آخرین گزارشات شاهد افزایش ۰.۰۲ درصدی در مراجعات به بیمارستان‌ها هستیم، گفت: بار دیگر از همه شهروندان درخواست می‌کنیم که رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را در دستور کار خود قرار دهند.

وی افزود: متاسفانه ظرف روزهای گذشته مسافرت های گسترده را از مبدأ تهران شاهد بودیم به ویژه به استان‌هایی همچون مازندران که عمده شهرهای آن قرمز هستند و این موضوع می تواند موجب انتقال بیماری به تهران شود، لذا به عنوان زنگ خطری برای ما قلمداد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *