رئیس دانشگاه فرهنگیان

حوزویان و دانشگاهیان مغز متفکر جامعه هستند

رئیس دانشگاه فرهنگیان

به گزارش خبرنگاران؛ نشست تخصصی دستاوردهای حوزه و دانشگاه در نظام تعلیم و تربیت اسلامی به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان به مناسبت سالروز وحدت حوزه و دانشگاه برگزار شد.

حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در این نشست گفت: یکی از خجسته ترین پیام‌های انقلاب بعد از پیروزی، بحث وحدت حوزه و دانشگاه است. امام(ره) در سال ۴۶ در پاسخ به دانشجویان مسلمان اروپا بحث ارتباط دانشگاه و حوزه را ارج نهادند و در سال ۵۹ هم در پیام نوروزی خود طرح وحدت حوزه و دانشگاه را باز کردند.

وی با اشاره به بیانات امام درباره وحدت حوزه و دانشگاه تصریح کرد: برخی‌ها که شناخت چندانی از حوزه ندارند فکر می‌کنند حوزه محیطی برای تدریس علوم قدیمی و تکراری است در حالی که حوزه پایه گذار علم جدید است.

خنیفر در ادامه با اشاره به ویژگی‌های حوزه و دانشگاه گفت: دانشگاه و حوزه هر کدام ویژگی‌هایی دارند که این‌ویژگی‌ها در کنار هم می‌تواند اتفاقات خوبی را رقم بزند و غوغا کند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد: روحانیان و دانشگاهیان مغز متفکر جامعه هستند و دانشگاه‌ها و حوزه های علمیه می‌توانند به عنوان دو مرکز برای تمام ترقیات و پیشرفت های کشور باشند البته از طرفی هم می توانند مرکز برای تمام انحرافات و انحطاط هم باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *