دانستنی درباره توماس ادیسون

۱)ادیسون از خواب متنفره بوده!در شبانه روز فقط ۴یا ۵ ساعت میخوابید. اصلا شاید دلیل اختراع لامپ هم همین بوده!!!

۲)ادیسون تا ۵ سالگی نمی تونسته حرف بزنه و بعد از اون هم به دلیل ابتلا له تب مخملی تقریبا ناشنوا میشه ممکنه بزرگترین راز موفقیتش همین بوده باشه!  غرغرای اطرافیانش  رو نمی شنیده!

۳)معلمای ادیسون معتقد بودن اون در یادگیری کنرتر از بقیه است.واسه همین از مدرسه اخراجش کردن.اون توی خونه و به کمک مادرش درس خوند(که صد در صد معلم خیلی خوبی بوده )

۴)توماس در ۱۲سالگی اولین روزنامه ای خودش را منتشر میکنه و به مسافرین قطار میفروشه! البته یه کم بعد به دلیل انجام آزمایشات شیمیایی و راه انداختن آتش سوزی در قطار از اونجا هم اخراج میشه!!!

۵)ادیسون خط مورس رو که در دستگاه تلگراف استفاده میشده به دختری که دوست داشته یاد میده و با زدن خط مورس به کف دستش ازش خواستگاری میکنه و در جواب دختر نامبرده با همون روش کلمه ای بله رو کف دست توماس ضربه میزنه.

۶)حموم کردن از کارهای مورد علاقه ادیسون نبوده و معمولا چند روز بدون حموم کردن راحت به زندگی ادامه میداده !!!

۷)ادیسون مخترع عروسک سخنگوست!

۸)ادیسون در طول زندگیش تنهایی کار نمیکرده و همیشه یک تیم از مخترعین همراهش بودن و به روایتی دلیل ثبت ۲۵۰۰ اختراع همین کار گروهی بوده.

۹)ادیسون (به کمک پسرش )آخرین نفس قبل از مرگش رو در شیشه ای وارد کرده و درخواست داشته شیشه حاوی آخرین نفسش برای انجام تحقیقاتی به دست آقای فورد (Henry Ford) از محققان اون زمان رسونده بشه!!!

۱۰)زمانی که ادیسون از دنیا رفت مردم کشور آمریکا برای یک دقیقه تمام لامپای الکتریکی رو خاموش کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *