دانستنی های جالب و عجیب در مورد میوه ها و سبزیجات

 هر توت فرنگی چند دانه دارد؟

توت فرنگی و تمشک، تنها میوه‌هایی هستند که دانه‌های آن‌ها بر روی سطح خارجی میوه قرار دارد. تعداد دانه‌های توت فرنگی به بیش از ۲۰۰ دانه در هر عدد از این میوه می‌رسد.

محبوب‌ترین میوه جهان چیست؟

گوجه فرنگی محبوب‌ترین میوه جهان است! بله درست خواندید و گوجه فرنگی‌ها در اصل در خانواده میوه‌ها دسته بندی می‌شوند. ۹۴.۵درصد از وزن کل یک گوجه فرنگی را آب تشکیل می‌دهد.

هر انار چند دانه دارد؟

به طور متوسط هر عدد انار بسته به اندازه اش دارای ۶۰۰ تا ۱۴۰۰ دانه می‌باشد. انار سرشار از ویتامین K، C و فیبر است.

 کدام سبزی برای اولین بار در فضا پرورش یافت؟

در سال ۱۹۹۵، سیب زمینی اولین گیاهی شد که در فضا رشد کرده است. در اکتبر ۱۹۹۵، ناسا و دانشگاه ویسکانسین مادیسون برای کمک به رشد اولین سبزی که در فضا کشت می‌شود، همکاری کردند، یعنی سیب زمینی.

کدام یک حاوی ویتامین C بیشتری است؟ پرتقال یا کیوی؟

علیرغم شهرت پرتقال به دلیل داشتن ویتامین C، با این حال کیوی تقریباً دو برابر پرتقال ویتامین C دارد. این میوه همچنین سرشار از پتاسیم و مس است.

کلسیم موجود در انجیر برابر با شیر!

فرزندانتان به خوردن شیر علاقه‌ای نشان نمی‌دهند؟ به جای ریختن یک لیوان شیر دیگر می‌توانید چند دانه انجیر به آن‌ها بدهید تا کلسیم مورد نیاز بدن آن‌ها تامین شود. همچنین برخلاف نوشیدنی‌ها، انجیر منبع خوبی از فیبر است.

 سیب بیشتر از قهوه به شما انرژی می‌دهد؟

به هیچ وجه سعی نداریم شما را متقاعد کنیم که از خوردن قهوه صبحگاهی خود صرف نظر کنید. با این حال، اگر بعد از ظهرها با کمبود انرژی مواجهه می‌شوید، کافی است صبح‌ها قهوه خود را به همراه یک عدد سیب میل کنید. سیب به لطف کربوهیدرات، ویتامین و مواد معدنی بسیار زیاد، به شما کمک می‌کند تا در تمام طول روز انرژی داشته باشید.

راه‌های تشخیص یک هندوانه رسیده

قسمت زیرین هندوانه دارای نقاط زرد رنگ متمایل به کرم باشد. این جایی است که هندوانه با زمین تماس داشته و در آفتاب رسیده است، بنابراین هر چه تیره‌تر باشد بهتر است! اگر این نقطه سفید رنگ باشد یا حتی وجود نداشته باشد، احتمالا به این معنی است که هندوانه خیلی زود برداشت شده است و رسیده نخواهد بود.

همچنین یک هندوانه خوب و رسیده دارای رنگ سبز تیره و در ظاهر مات است. هندوانه باید نسبت به اندازه‌اش سنگین به نظر برسد، که نشانه‌ای بر پرآب بودن، خوب و رسیده بودن آن است. سعی کنید وزن هندوانه را نسبت هندوانه با اندازه مشابه آن مقایسه کنید؛ هر کدام که سنگین‌تر باشد رسیده‌تر است.

آیا خوردن هویج باعث بهبود بینایی شما می‌شود؟

متأسفانه مردم بر این باور هستند که هر بیماری چشمی را می‌توان با مصرف آب هویج بهبود بخشید که باید گفت این یک باور غلط و بی‌اساس، زیرا مصرف این میوه – سبزی هیچ تأثیری بر قدرت بینایی و بیماری‌های چشم ندارد. افسانه خاصیت خوردن هویج برای بهبود بینایی به احتمال زیاد ریشه در مبارزات تبلیغاتی در خلال جنگ جهانی دوم دارد.

در خلال جنگ جهانی دوم نیروی هوایی سلطنتی انگلیس نوعی فن‌آوری جدید راداری را معرفی کرد که به خلبانان این کشور امکان می‌داد تا بتوانند هواپیما‌های آلمانی را در شب سرنگون کنند، اما دولت انگلیس برای اینکه فن‌آوری جدید، محرمانه باقی بماند اعلام کرد عامل موفقیت خلبانان انگلیسی خوردن هویج است!

گرانترین میوه جهان کدام است؟

«یوباری» میوه‌ای شبیه به طالبی بوده و بسیار شیرین و آبدار است و در کشور ژاپن پرورش داده می‌شود. این طالبی گرانقیمت‌ترین میوه جهان است که هر عدد از آن ۲۳هزار دلار (معادل ۲۷۰میلیون تومان) قیمت دارد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *