تست کرونا

داوران همچنان بدون تست کرونا در لیگ برتر

تست کرونا

علیرضا یزدانی در گفت و گو با خبرنگاران ورزشی  اظهار داشت: متاسفانه در مورد داوران فوتبال پروتکل‌های بهداشتی در لیگ برتر و سایر لیگ‌ها رعایت نمی‌شود در حالیکه در جریان مسابقات وقتی درگیری‌هایی در زمین رخ می‌دهد داور با شدت تنفس بالا به صحنه درگیری می‌رسد و ممکن است ناقل ویروس کرونا باشد. بنابراین بهترین روش این است که از داوران حداقل در لیگ برتر هر سه یا چهار هفته یکبار هم که شده تست کرونا گرفته شود. سلامت داوران مهم است زیرا امکان انتقال ویروس کرونا از سوی داوران به بازیکنان هم وجود دارد.

وی در مورد مشکل دیگر داوران مبنی بر اینکه سیستم‌های رادیویی داوران ظاهرا خراب شده و برخی از آنها درست کار نمی‌کنند، گفت: این سیستم‌های رادیویی از شرکت‌های معتبر سوئیسی خریداری شد ولی بعد از سال‌ها کار نیاز به سرویس شدن دارد که این کار صورت نمی‌گیرد و به همین دلیل در برخی مسابقات دو یا سه سیستم رادیویی کارایی لازم را ندارد.

یزدانی تصریح کرد: جامعه داوری فوتبال ایران تحصیلات آکادمیک خوبی دارند و برخی از داوران ایرانی از نخبگان علمی محسوب می‌شوند و برای سرویس این سیستم‌های رادیویی می‌توان از همین نخبگان علمی در داوری استفاده کرد که بنا به دلایل مختلفی مثل  تقبل هزینه‌ها و… تاکنون این سیستم‌های رادیویی سرویس نشده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *