دبیر چهارمین دوره جایزه پژوهش سینمای ایران معرفی شد

به گزارش خبرنگاران، رئیس سازمان سینمایی طی حکمی بهروز محمودی بختیاری را به عنوان دبیر چهارمین جایزه پژوهش سال سینمای ایران منصوب کرد.

در حکم محمودی بختیاری آمده است: با توجه به جایگاه علمی و تجارب ارزنده جنابعالی در عرصه فعالیت های دانشگاهی و پژوهشی، به موجب این حکم به عنوان «دبیر چهارمین دوره جایزه بین‌المللی پژوهش سال سینمای ایران» منصوب می‌شوید. امید است در این دوره ضمن تقویت، شناسایی و معرفی پژوهش‌های برتر سینمایی، با اهتمام جدی جنابعالی و همکاران موجبات ارتقای رویداد در سطوح ملی و بین المللی از طریق گفتمان سازی علمی در مسائل و چالش های اساسی سینمای ایران، فراهم شود.»ژ

بهروز محمودی بختیاری متولد ۱۳۵۲ در تهران، دانشیار گروه هنرهای نمایشی دانشگاه تهران، پردیس هنرهای زیبا است. او مولف مقالات و کتاب‌های متعدد در حوزه هنرهای نمایشی است که در سال ۱۳۹۰جایزه پژوهشگر نمونۀ دانشگاه تهران و در سال ۱۳۹۳رتبۀ پژوهشگر برجستۀ دانشگاه تهران را دریافت کرده است. وی همچنین در سال  ۱۳۹۲ در چهارمین جشنوارۀ روز بین الملل دانشگاه تهران به عنوان استاد برتر بین المللی در حوزۀ هنر برگزیده شده است. حوزه های کاری او سینمای اقتباسی، نشانه شناسی و زبان شناسی سینما و تئاتر و درام تطبیقی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *