دیدگاه روحانی لبنانی درباره شهید سلیمانی

به گزارش خبرنگاران سینمایی ، با توجه به طراحی و برگزاری بخش «سیدالشهدای مقاومت» در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت و شناخت شیخ احمد العاملی المشغری از شخصیت شهید حاج قاسم سلیمانی، با این متفکر دینی اهل لبنان درباره اهمیت الگوسازی از شهید سلیمانی گفت‌وگو کرده‌ایم.

شیخ احمد العاملی با اشاره به لزوم زنده‌ نگه‌داشتن یاد شهدا، گفت: تداعی خاطره شهدا امری پسندیده و واجب است زیرا شخصیت و جایگاه این افرادِ درجه یک را در جامعه تثبیت می‌کند و مسیر زندگی را از دنیای مادی مبهم به قلمرو معنای عالی سوق می‌دهد.

وی از شهید سلیمانی به عنوان بهترین الگوی شهدا در عصر حاضر یاد کرد و افزود: این شهید بزرگوار، روح‌ها را با یاد خدا عجین می‌کند تا جایی‌که می‌توان گفت او الگویی برای سربازان در اطاعت و اخلاص است.

شیخ العاملی ادامه داد: این شخصیت استحقاق آن را دارد که در صحنه‌های نمایش، آثار سینمایی و صفحات کتاب‌ها حضور داشته باشد، زیرا باید برای شخصیت‌هایی مانند سلیمانی گریست و کتاب نوشت چراکه او الگویی برای تمام خوبی‌ها است.

مرحله دوم شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش‌های «مسابقه اصلی»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد، پژوهش، تحلیل» «فیلم به معنای مطلق» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *