رحمانی فضلی

رحمانی فضلی: همه محدودیت‌ها برای مراقبت از ۳ درصد پرریسک جامعه است

رحمانی فضلی

به گزارش خبرنگاران حوزه دولت  عبدالرضا رحمانی فضلی وزیرکشور ظهر امروز در حاشیه جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مبارزه با کرونا و قرارگاه عملیاتی این استان گفت: جلسه امروز قرارگاه با کمیته اطلاع‌رسانی مشترک بود. این جلسات را با کمیته های دیگر هم داریم و هماهنگی ها و پیشنهاداتی که آنها دارند در این جلسات بررسی می‌شود و اگر تصمیم اجرایی باشد برای اجرا ابلاغ و اگر تصمیم‌گیری باشد برای تصمیم، به ستاد ملی ارجاع می‌شود تا در آنجا تصمیم‌گیری شود.

وزیر کشور تاکید کرد: مجموعه افرادی که در بدترین و پرریسک ترین نگاه قراردارند شامل سه درصد مردم ما می شوند و واقعیتش کمتر از این است اما عدد را بالا می گیریم و این به آن معناست که ۹۷ در این خصوص هیچ نگرانی ندارند و سالم هستند و فقط ۳ درصد هستند که به نوعی درگیر این موضوع شده اند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا تصریح کرد: تمام هم و غم ما باید این باشد که این ۳ درصد را مراقبت کنیم خود این ۳ درصد هم از خودشان مراقبت کنند تا آن ۹۷ به راحتی به زندگی خود ادامه دهد و بدون دغدغه و استرس زندگی کنند.

رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: ما به خاطر این سه درصد مجبور می‌شویم ۹۷ درصد مردم را در شرایط خاص قراردهیم، مغازه ها را می بندیم و فعالیت‌ها و تردد‌ها را محدود می‌کنیم تجمعات را محدود می کنیم لذا مشکلات یا استرس برای مردم ایجاد می‌شود.

وی بیان داشت: خواهش ما از همه مردم و کسانی که مبتلا شدند این است که خود مراقبتی داشته باشند و قرنطینه را رعایت کنند و درمان خود را پیگیری کنند و واقعاً از تماس و ارتباط با دیگران حتماً پرهیز کنند و به آن ۹۷ درصد مردم عزیزمان هم می‌گوییم کوتاه ترین و موثرترین راه این است که ماسک بزنند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند و حتی امکان است از تجمعات شرکت نکنند.

رحمانی فضلی تاکید کرد: انشاءالله با اقدامات بسیار خوبی که تاکنون انجام شده و تجربیاتی که اندیشیده  و کسب شده گام های بلند‌تر و موثرتری در آینده نزدیک خواهیم برداشت. لازم است از همه رسانه‌ها و همه کسانی که در رسانه‌ها کار می‌کنند و زحمت می‌کشند و در این ایام در قالب کمیته اطلاع‌رسانی با مسئولیت وزیر ارشاد همکاری کردند تشکر کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *