رحیم زارع

زارع: جداول بودجه ۱۴۰۰ طبق رویه هر سال جمع‌بندی و ابلاغ شده است

رحیم زارع

به گزارش خبرگزاران، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ درباره اظهارات یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص جداول بودجه توضیحاتی به خبرنگاران ارائه داد.

وی با اشاره به ۸ سال حضور خود مجلس گفت: در همه مجالس تصمیم گیری درباره جداول بودجه حدود هزار صفحه است با تفویض صحن به کمیسیون تلفیق واگذار می‌شد تا با مشورت روسای کمیسیون‌ها تصمیم گیری شود و از روزی که لایحه ارجاع می‌شود تا روز ابلاغ، بارها و بارها بدلیل تصمیمات صحن و بررسی کارشناسان و نظرات شورای محترم نگهبان تغییر می کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق افزود: مهم آن است که تغییرات جداول بودجه با احکام مصوب صحن تعارضی نداشته باشد و طبق درخواست کلیه نمایندگان دلسوز مردم برای حوزه های انتخابیه آنها بوده است که جداول بودجه ۱۴۰۰ اینگونه است.

زارع با بیان اینکه تاخیر در ابلاغ جداول هم در برخی سال‌ها یک رویه بوده تا موارد مدنظر شورای نگهبان به ویژه برای پروژه های جدید مرتفع شود، تاکید کرد: تصویب بودجه حق مجلس است و همه دقت نظر برای برقراری عدالت بودجه ای در کلیه مناطق به ویژه مناطق محروم بوده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق در پایان گفت: رییس مجلس هم در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین گفت که برای پیگیری انتقاد برخی نماینده‌ها با هیئت رییسه کمیسیون تلفیق جلسه‌ای برگزار شود که این مهم انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *