بودجه سال 1400

زارع: واحدهای تولیدی مناطق آزاد همچنان از پرداخت مالیات بر عملکرد معافند

بودجه سال 1400

رحیم زارع نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به نشست امروز کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ گفت:‌در جلسه امروز طبق مصوبه کمیسیون درآمدهای دولت در بخش مالیات بر ارزش افزوده از ۸۱ هزار میلیارد تومان به ۱۱۳ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

وی افزود: همچنین بر اساس مصوبه امروز معافیت مناطق آزاد از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده در سال ۱۴۰۰ لغو می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: البته این لغو معافیت مالیاتی مربوط به کالاهای وارداتی به این مناطق است و واحدهای تولیدی فعال در مناطق آزاد همچنان از پرداخت مالیات بر عملکرد معاف خواهند بود.

زارع خاطرنشان کرد: علاوه بر این طبق مصوبه امروز کمیسیون ۵۰ درصد از معافیت مالیاتی صادرات موادخام معدنی فلزی و منابع نفتی و گازی ۵۰ درصد از معافیت مالیاتی صادرات مواد خام و نیمه‌خام معدنی، فلزی و نفتی و گازی و امثال آن در سال ۱۴۰۰ لغو می‌شود.

وی افزود: تشخیص خام و نیمه‌خام بودن مواد معدنی صادراتی طبق مصوبه کمیسیون بر عهده وزارتخانه‌های صنعت،‌معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی و اتاق بازرگانی و اتاق صنایع و کشاورزی است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: طبق مصوبه امروز کمیسیون آئین‌نامه اجرایی این بند باید در سه ماه نخست سال آینده تدوین شود.

 مصوبات فوق تنها مصوبه کمیسیون تلفیق است و پس از تصویب آنها در صحن علنی مجلس و پس از آن در شورای نگهبان به قانون تبدیل شده و برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *