«سامان خلیلیان» مدیر بخش نمایش های خیابانی و دیگرگونه های تئاتر فجر شد

به گزارش خبرگزاران، حسین مسافرآستانه دبیر سی‌ونهمین جشنواره‌ تئاتر فجر طی حکمی سامان خلیلیان را به عنوان مدیر بخش نمایش‌های خیابانی و دیگرگونه‌های اجرایی این رویداد معرفی کرد.

در متن حکم مسافرآستانه خطاب به خلیلیان چنین آمده است: «نظر به تجربیات ارزشمند و شایستگی جنابعالی  در حوزه نمایش خیابانی شما را به عنوان مدیر بخش نمایش‌های خیابانی و دیگرگونه‌های اجرایی سی‌ونهمین جشنواره‌ تئاتر فجر منصوب می‌نمایم. امیدوارم با آگاهی، خلاقیت  و توفیقات الهی در انجام امور محوله موفق باشید.»

سامان خلیلیان کارگردان، نویسنده، بازیگر و طراح صحنه تئاتر دارای مدرک دکترای جغرافیای سیاسی از دانشگاه خوارزمی و مدرک درجه دو هنری با عنوان هنرهای نمایشی از شورای ارزشیابی هنرمندان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و کارگردانی ۱۳ تئاتر صحنه‌ای و بیش از ۳۰ تئاتر خیابانی و محیطی بخشی از فعالیت‌های اوست.

مدیریت کانون تخصصی تئاتر خیابانی اداره‌کل هنرهای نمایشی، دبیری و مدیریت چندین جشنواره سراسری و بین‌المللی تئاتر، داوری در جشنواره‌های تئاتر فجر، دانشگاهی، مریوان، فتح خرمشهر، شهروند لاهیجان، استانی، شرهانی و… نیز قسمتی از عملکرد او در حوزه مدیریت اجرایی‌ست.

سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر در سال جاری به دبیری حسین مسافرآستانه برگزار می‌شود.

*اکران اینترنتی نمایش‌عروسکی «حسنی یه پهلوونه»

فیلم نمایش‌عروسکی «حسنی یه پهلوونه» به طراحی و کارگردانی عادل بزدوده از تولیدات سال ۱۳۸۲ مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پایگاه مجازی «نمایش‌نما» اکران شد. این نمایش عروسکی براساس نوشته‌ کیوان اقبالی‌گوران در مرکز تئاتر کانون تولید شده است.

در نمایش عروسکی «حسنی یه پهلوونه» قصه‌ بچه نترس و باهوش روستایی به نام حسنی بازگو می‌شود که پس از شنیدن حمله گرگ به گله گوسفندان و اسیر شدن پدرش «عمو چوپان» از زبان کلاغ، آماده نجات او از دست گرگ بدجنس می‌شود و در مسیر راه اتفاق‌هایی برایش می‌افتد.

در این نمایش از ناصر احمدی‌فر، علی افشاری، پری‌ناز آل‌آقا، سارا اقبال، شیدا اصغری، ندا واقعی، سعیده‌ آرام‌‌موسوی، شقایق ناظم‌پور و لیلا معین به عنوان بازیگر و بازی‌دهنده عروسک‌ها نام برده شده است . هم‌چنین آهنگ‌سازی نمایش عروسکی «حسنی یه پهلوونه» را محمدرضا معین و ساخت عروسک‌ها را عادل بزدوده، همایون صلاحی و میترا رحمانی برعهده داشته‌اند.

در عین حال علی انصاری در طراحی صحنه و عروسک‌ها با کارگردان همکار داشته و اسماعیل عباسی این نمایش عروسکی را عکاسی کرده است.

بر همین اساس حسن دادشکر به عنوان طراح نور، میترا رحمانی طراح لباس، پرویز محلاتی طراح پوستر و بروشور و سعیده‌آرام موسوی شاعر، این نمایش بوده‌اند و علی‌رضا حسین‌پور و محمدرضا شاملو به عنوان سازنده دکور، علی‌اکبر گلکار پروین ضبط صدا، تصویر و تدوین و مرام خادم‌حسینی دستیار کارگردان و مدیر صحنه همکاری کرده‌اند.

نمایش عروسکی «حسنی یه پهلوونه» در نهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران بر روی صحنه رفت و به پاس تلاش و درک زیبایی شناختی صحنه و عروسک‌ها تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به عادل بزدوده اهدا شد.

علاقه‌مندان تا پایان آبان ۱۳۹۹ می‌توانند فیلم این نمایش را در پایگاه اینترنتی «نمایش‌نما» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نشانی th.kpf.ir تماشا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *