سرلشکر باقری: سالیانه ۲۰ هزار افسر وارد دانشگاه‌های نیرو‌های مسلح می‌شوند

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاران ، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری بین ستاد کل نیرو‌های مسلح و شورای عالی انقلاب فرهنگی که صبح امروز (یکشنبه) در ستاد کل نیرو‌های مسلح منعقد شد، در جمع خبرنگاران با تبریک سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) و هفته وحدت اظهار داشت: به برکت این ایام امروز با حضور حجت‌الاسلام «عاملی» تفاهم‌نامه همکاری بین ستاد کل نیرو‌های مسلح و شورای عالی انقلاب فرهنگی به امضاء رسید.

سرلشکر باقری ادامه داد: این تفاهم‌نامه موجب توسعه همکاری‌های آموزشی، علمی و پژوهشی بین این دو مجموعه بزرگ، نیرو‌های مسلح و دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور خواهد شد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح خاطرنشان کرد: نیرو‌های مسلح ۱۴ دانشگاه و در مجموع ۳۰ مجموعه دانشگاهی، دانشکده‌ای و پژوهشگاهی دارند که سالیانه حدود ۲۰ هزار افسر جوان ما وارد این دانشگاه‌ها می‌شوند.

وی افزود: مجموعه‌های پژوهشگاهی فوق‌العاده ارزشمندی در نیرو‌های مسلح در حوزه‌های دفاعی، امنیتی و سایر حوزه‌های مرتبط، مشغول فعالیت‌های علمی هستند.

سرلشکر باقری عنوان کرد: در حوزه‌های گوناگون چه صنعتی که صنایع دفاعی کشور را شکل داده است و چه حوزه‌های علوم انسانی که مباحث گوناگونی در امنیت و دفاع کشور پشتیبانی می‌کنند، نیرو‌های مسلح در حال تحقیق و فعالیت هستند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه زمینه‌های گوناگون همکاری بین ستاد کل نیرو‌های مسلح و شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود دارد، گفت: ما در زمینه نحوه ارزش‌گذاری مدارک علمی دانشگاه‌های نیرو‌های مسلح، نحوه جذب و ارتقای هیئت علمی و هیئت‌های پژوهشی نیرو‌های مسلح و سایر زمینه‌ها نیازمند این همکاری هستیم که در این تفاهم‌نامه پیش‌بینی شده است.

سرلشکر باقری اضافه کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه، کارگروه مشترکی پیش‌بینی شده که درباره جزئیات با یکدیگر بحث خواهند کرد و ان‌شاءالله همکاری‌های ما که از گذشته وجود داشته است، توسعه چشم‌گیری خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *