بهزاد علیزاده

سوداگران و رانت خواران را از ضیافت تصمیم‌سازان خارج کنیم

 بهزاد علیزاده

 به نقل از خانه ملت، بهزاد علیزاده در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۲۳ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) را تسلیت عرض کرده و یاد و خاطره شهدای عزیز را گرامی می دارم و به روح بلند و ملکوتی امام (ره) درود می فرستم و برای رهبر معظم و فرزانه انقلاب آرزوی طول عمر توام با عزت دارم.

نماینده دهلران ،دره شهر، آبدانان و بدره در مجلس افزود: به محضر ملت شریف ایران و مردم ولایتمدار و مرزداران استان ایلام به ویژه حوزه انتخابیه من شهرستان‌های دهلران ،دره‌شهر و آبدانان و بدره سلام عرض می کنم و لازم می‌دانم از اعتمادی که مردم حوزه انتخابیه به اینجانب داشتند ،قدردانی کنم. امیدوارم بتوانم به این ارتباط پاسخ مناسب و درخور بدهم.

دشمن از دشمنی مضایقه نمی‌کند

وی خطاب به نمایندگان ادامه داد:کشور عزیز ما ایران اسلامی ،در یکی از حساس‌ترین دوران تاریخ با عظمت و پرفراز و نشیب خود قرار دارد؛ آمریکا و صهیونیست ،دشمن منطقه‌ای، ترامپ، بایدن، تورم، بیکاری و رکود دشمنان مشترک مردم این سرزمین هستند.

نماینده مردم دهلران در مجلس ادامه داد: دشمن، دشمن است؛ کار دشمن تهدید، ترور، تحریم و محاصره اقتصادی است؛ دشمن از دشمنی مضایقه نمی کند.دفاع شجاعانه و عالمانه وظیفه ما است.تجربه نشان داده است اما هیچ گاه در رویارویی نظامی با دشمن شکست نخورده و نمی‌خوریم؛ اما در جنگ اقتصادی به علت سوء مدیریت، آسیب‌پذیر نشان داده‌ایم.

دشمن معیشت مردم را به صحنه نبرد خود قرار داده است

علیزاده با بیان اینکه امروز دشمن معیشت مردم را صحنه نبرد خود قرار داده است، مطرح کرد:  بی‌ثباتی قیمت انواع کالاها و افزایش افسارگسیخته و لحظه ای آنها در سایه نبود نظارت مناسب، مستمر و کارآمد؛پایین آمدن قدرت خرید مردم به گونه‌ای که از خرید مایحتاج روزانه خود عاجز هستند، همچنین بیکاری جوانان و وجود  تبعیض در استخدام و بکارگیری ها ،عدم اجرای طرح رتبه بندی معلمان و مشکلات معیشتی این قشر و سایر کارکنان دولت، مشکلات فراوان جامعه کارگری، عدم رعایت عدالت در همسان سازی حقوق بازنشستگان و بازنشستگان تامین اجتماعی، مشکلات حوزه بانوان بلاتکلیفی نیروهای حق التدریس، نهضت سوادآموزی ،پیش دبستانی و نیروهای شرکتی و قراردادی و سایر موارد مشابه از مهمترین دغدغه‌های مردم است.

وی با بیان اینکه در این شرایط سخت و حساس ،مردم از مجلس انقلابی انتظار اقدامات به موقع و کارشناسی شده برای کم کردن بخشی از نگرانی‌هایشان را دارند،تصریح کرد: طبیعتاً اگر مجلس یازدهم نتواند این انتظارات پاسخ مناسب دهد، این موضوع هزینه ها گزافی برای کشور خواهد داشت.

عضو مجمع نمایندگان استان ایلام با تاکید بر اینکه اگر مدیران نگاه خود را به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی عمیق تر و فراگیرتر کنند؛در جنگ اقتصادی نیز پیروز میدان خواهیم بود،اظهار کرد: باید سوداگران و رانت خواران را از ضیافت تصمیم گیران و تصمیم سازان خارج کرده و با نصب العین قراردادن رهنمودهای مقام معظم رهبری و تقویت بُعد نظارتی،افق تازه ای گشود تا شاهد رفع مشکلات مردم باشیم.

نماینده دهلران ،دره شهر، آبدانان و بدره در مجلس با اشاره به حوزه انتخابیه خود ادامه داد: من فریاد زنان و مردانی هستم که خاک سرزمین خویش را چون جان‌ خود محافظت کرده اند؛ صدای مرزداران مرزنشین ایلام، فریاد روستاییان، کشاورزان، عشایر و دامداران فراموش شده؛ جوانان تحصیل‌کرده بیکار هستم.

ایلام به دلیل نگاه نامتوازن در توسعه و بودجه ریزی مبتنی بر چانه زنی،به جایگاه واقعی خود نرسیده است

علیزاده افزود: مردم قهرمان و قهرمان پرور ایلام از میدان جنگ با دشمن سربلند و پیروز بیرون آمدند، اما در دوران جنگ اقتصادی حال و روز خوشی ندارند،این سال‌ها بیکاری، تورم، خودکشی و افسردگی متاسفانه نام عروس زاگرس را در صدر آمارها قرار داده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اگرچه استان ایلام به لحاظ گستردگی و جمعیت ،از استان‌های کوچک کشور به شمار می‌رود، اما به لحاظ قابلیت ها و ظرفیت های اقتصادی در  موضوعات نفت و گاز ،آب و کشاورزی، گردشگری و همچنین برخورداری از مرز مشترک با کشور عراق از شرایط مناسبی برخوردار است.

علیزاده ادامه داد: ایلام متأسفانه به دلیل نگاه نامتوازن در توسعه کشور و بودجه ریزی مبتنی بر چانه زنی،تاکنون به خوبی در مسیر توسعه قرار نگرفته است و به جایگاه واقعی خود نرسیده است.

وی اظهار کرد: ایلام در زمینه نفت و گاز با وجود برخورداری از ۱۱ درصد ذخایر گاز و ۵ درصد ذخایر نفتی کشور ،وجود مراکز و بهره‌برداری  و واحدهای پالایشگاهی و پتروشیمی هنوز فاقد  تشکیلات اداری مستقل است و این امر با هیچ منطقی سازگار نیست.

تاسیس شرکت نفت و گاز منطقه ای ایلام خواسته دیرینه مردم

نماینده مردم دهلران در مجلس مطرح کرد: از وزیر نفت انتظار می‌رود تا قبل از پایان کار دولت به این خواسته دیرین و به حق مردم استان ایلام یعنی تاسیس شرکت نفت و گاز منطقه ایلام جامع عمل بپوشاند.

وی با اشاره به پروژه های نیمه تمام در ایلام افزود: وجود پروژه‌های نیمه تمام که عمر برخی از این پروژه هابیش از یک دهه است؛کارخانه سیمان دهلران ،بازارچه مرزی چیلان،،سدهای میمه و سیکان ،پتروشیمی و پتروپالایش دهلران، تونل کبیرکوه، راه قاضی خان، آزادراه پل زادمهر،محورهای دهلران – اندیمشک، دره شهر-ایلام- پل دختر  و بسیاری از پروژه‌های دیگر که متاسفانه همه آنها آیینه دق مردم هستند. از وزرای راه و شهرسازی، صمت و نفت انتظار می‌رود،نسبت به تسریع در اجرای پروژه های یاد شده اقدام عاجل کنند.

وی با خطاب قرار دادن وزیر نیرو، تاکید کرد: از وزیر نیرو درخواست می شود ضمن تسریع در تکمیل پروژه های نیمه تمام ،نسبت به آغاز به کار پروژه های سد تنظیمی و نیروگاه تلمبه ذخیره ای سیمره و همچنین تامین آب اراضی کلات مورموری ازعقبه سد کرخه اقدام کنند .

نماینده مردم دهلران در مجلس،اظهار کرد: مرزنشین هستیم؛ جنگ را با تمام وجود لمس کردیم ،غرش هواپیماها، صدای مهیب موشک و بمب را تجربه کردیم. فرودگاه و منطقه نظامی داریم ؛اما کارکنان شاغل و بازنشسته در شهرستان‌های آبدانان و دره‌شهر و بدره از دریافت فوق العاده مناطق جنگی محروم هستند.از وزیر دفاع همچنین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و سایر مسئولان ذیربط درخواست رسیدگی عاجل در این خصوص دارم.

علیزاده ادامه داد: ترکش‌های هشت سال دفاع مقدس بر سینه هم استانی های من و مردم حوزه انتخابیه ام نشسته است؛اما متاسفانه شرکت‌های نفت و گاز منطقه ،از ظرفیت نیروهای شایسته و توانمند و متخصص بومی استفاده نمی کنند و جوانان عزیز ما همچنان از درد بیکاری رنج می برند از وزیر نفت انتظار می‌رود در این خصوص چاره اندیشی کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: از مجلس محترم و کمیسیون تلفیق مجلس،درخواست می‌کنم در این روزها که کار بررسی و اصلاح لایحه بودجه ۱۴۰۰ در جریان است ؛به ایلام توجه ویژه داشته باشند و حق مردم این استان را احیا کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *