شجاعی: لیگ را برگزار نکنیم می‌گویند تافته جدابافته هستیم/آمار رسمی از کرونایی‌ها نداریم

فریده شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگاران ورزشی، در خصوص برگزاری لیگ برتر بسکتبال بانوان اظهارداشت: ما چند روزی است که درگیر این موضوع هستیم و مسابقات همه رشته ها در حال برگزاری است. اگر ما لیگ را برگزار نکنیم می‌گویند مگر تافته جدا بافته هستیم.

وی افزود: ما و مربیان بسیار نگران سلامتی ورزشکاران هستیم. اگر اعلام عمومی شود ما هم لیگ را تعطیل می‌کنیم اما از خودمان نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم.

نایب‌رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال در پاسخ به این سوال که حاکمی یکی از اعضای ستاد مبارزه با کرونا در ورزش مصاحبه کرده و گفته فدراسیون‌ها بهتر است مسابقات خود را به تعویق بیندازند، عنوان کرد: من شب گذشته با حاکمی صحبت کردم و می‌خواستم نظر او را درباره برگزاری مسابقات بگیرم اما او چنین چیزی را به من نگفت. فقط یکسری راهکار داد تا با رعایت پروتکل‌ها بتوانیم لیگ را برگزار کنیم. ما الان هم منتظر خبری هستیم که بگویند لیگ را برگزار نکنیم اما باید این موضوع از طرف ستاد مبارزه با کرونا یا وزارت ورزش مطرح شود.

شجاعی همچنین درباره اینکه آیا ورزشکاران تست کرونا داده‌اند و آماری از شمار مبتلایان در بین بسکتبالیست‌ها دارید یا خیر، خاطرنشان کرد: تیم‌ها باید نتایج تست کرونا را چهارشنبه به دست ما برسانند. ما از گوشه و کنار شنیده‌ایم که تعدادی تیم ها افراد مبتلا به کرونا دارند اما رسما این موضوع را به ما نگفته‌اند. ما از همه تست می‌گیریم، اگر کسی کرونا داشته باشد نمی‌گذاریم در لیگ شرکت کند.

وی درباره هزینه‌های تست کرونا گفت: ما از کمیته پزشکی و همینطور فدراسیون پزشکی کمک گرفته‌ایم. یکی دو جا را به ما معرفی کردند. می‌خواهیم آزمایشگاهی باشد که در نزدیک محل مسابقات بتواند از ما تماس بگیرد. تمهیداتی ایجاد می‌کنیم تا تیم‌ها صدمه نبینند و تلاش می‌کنیم هزینه تست‌های کمتر شود.

نایب رئیس فدراسیون بسکتبال همچنین درباره محل اقامت تیم‌ها عنوان کرد: مسئولیت اقامت با خود تیم‌هاست. ما امکانات و خوابگاه نداریم که در اختیار تیم‌های شرکت کننده قرار دهیم. تیم‌های تهرانی هم قرار شد مکانی را پیدا کنند تا ورزشکاران به خانه نروند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *