علی جعفری پویان «هوشنگان» را منتشر می کند/«تو شقایق بودی» تقدیم به «طوبی کرمانی»بانوی دانشمند

به گزارش خبرنگاران موسیقی ، «هوشنگان» اثری از «علی جعفری پویان» با استفاده از موتیف های ایرانی و کردی با اجرای چند ایده متفاوت از «هوشنگ کامکار» منتشر می شود.

علی جعفری پویان از نوازندگان و مدرسان شناخته شده موسیقی کشورمان در تازه ترین فعالیت موسیقایی اش کنسرتو ویولن «هوشنگان» به آهنگسازی هوشنگ کامکار را در قالب ایده و طراحی متفاوتی منتشر می کند.

کنسرتو ویولن «هوشنگان – کنسرتو برای ویولن و ارکستر زهی» عنوان یکی از تازه ترین پروژه های علی جعفری پویان مدرس و نوازنده شناخته شده ویولن است که در قالب اثری است برای ویولن و ارکستر زهی به آهنگسازی هوشنگ کامکار در سه موومان پیش روی مخاطبان قرار می گیرد.

هوشنگ کامکار درباره پروژه «هوشنگان» که قرار است از اواسط هفته جاری از طریق پلتفرم های بین المللی توزیع شود، توضیح داده است: «کنسرتو ویولن هوشنگان به سبک موسیقی ملی ایران در سه موومان تصنیف شده که در آن از موتیف های موسیقی سنتی ایران و موسیقی کردی با ترکیب عوامل و تکنیک های موسیقی کلاسیک غربی به گونه ای که هویت ملی آن حفظ شود استفاده شده است. هوشنگان اشاره به نام خود من و پدر نوازنده ویولن اثر است.»

هوشنگ کامکار آهنگساز، علی جعفری پویان تک نواز ویولن، ارسلان کامکار نوازنده ویولن و ویولا، نگار نوراد نوازنده ویولنسل، سیاوش کامکار (استودیو سیا) ضبط صدا، بهروز زندی توسل (ویرایش صدا)، حامی حقیقی (میکس و مسترینگ)، فرید حامدی (طراحی و گرافیک)، کامبیز باقری از گروه هنری ۱۷ (عکاس)، حامد نیک پی  از مجموعه زنگ رکوردز (ناشر) گروه اجرایی این آلبوم را تشکیل می دهند. این در حالی است که علی جعفری پویان از حمیدرضا دیبازر، صبا کامکار، حامد نیک پی، آیدین الفت، مهران اکرمی، نیما جوان، نیما نیک طبع، علیرضا صفرنژاد، امیررضا رعیتی، کمال حسینی، مجتبی تهرانی و وحید خانه ساز در همراهی پروژه قدردانی کرده است.

طبق برنامه ریزی های انجام گرفته پروژه «هوشنگان»  فعلا به صورت نسخه دیجیتالی پیش روی مخاطبان قرار می گیرد. این در حالی است که مراحل پیش فروش اثر در سامانه های رسمی فروش دیجیتال آثار شنیداری از روز شنبه ۱۰ آبان  ماه آغاز شده است.

قطعه «تو شقایق بودی» به مناسبت بزرگداشت بانوی دانشمند «دکتر طوبی کرمانی» منتشر شد

مدیریت موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با هدف بزرگداشت و قدردانی از چندین سال تلاش و کوشش بانوی دانشمند زنده یاد «دکتر طوبی کرمانی» قطعه موسیقی
«تو شقایق بودی» را منتشر کرد.

این قطعه با شعری از «بیت الله جعفری»، آهنگسازی و خوانندگی «علی قادری» به ثمر رسیده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *