فولاد – استقلال؛ فینال زودهنگام لیگ برتر/ دربی کرمان با طعم پسته و معدن

به گزارش خبرنگاران ورزشی ، در دومین روز از هفته دوم لیگ برتر سه مسابقه دیگر برگزار می‌شود.

نگاهی به این بازی‌ها می‌اندازیم؛

مس رفسنجان – گل‌گهرسیرجان؛ دربی با طعم پسته و معدن

کرمان را شاید بتوان قطب جدید فوتبال کشور دانست. استانی که دو تیم در لیگ برتر دارد و در لیگ یک هم دو تیم دیگر این استان مس کرمان و آرمان گهرسیرجان فعالیت دارند. لیگ برتر هم بعد از سال‌ها دوباره شاهد دربی کرمان است. دربی با طعم پسته و معدن! مس رفسنجان تازه به لیگ برتر صعود کرده و در هفته اول مقابل استقلال با دو گل بازنده شد. گل‌گهر سیرجان اما با جذب امیرقلعه‌نویی به دنبال رتبه‌های بالای جدول در لیگ برتر است. آبی‌پوشان سیرجانی ۳ بر یک سپاهان را شکست دادند.

این دربی اگرچه بدون تماشاگر است اما دعواهای آن از یکی دو روز قبل آغاز شده و گل‌گهرسیرجان نسبت به محل اسکان تیم در شهر رفسنجان معترض شد. روی کاغذ شانس پیروزی گل‌گهر سیرجان بیشتر است اما محمد ربیعی نمی‌خواهد تیمش دومین باخت را هم در لیگ برتر متحمل شود. یکی از اعضای دو تیم گفته دربی همیشه حساس است و دربی تهران و کرمان هم ندارد.

ماشین سازی تبریز – ذوب آهن اصفهان؛ نبرد دو تیم خبرساز

هر دو تیم درهفته اول لیگ برتر خبرساز شدند. بیاتلو سرمربی جوان ماشین‌سازی بعد از اولین حضور ۹۰ دقیقه‌ای روی نیمکت یک تیم لیگ برتری به طور غیرمنصفانه‌ای تشکیلات فوتبال و بخصوص ایفمارک ( مرکز پزشکی سازمان لیگ ) را زیر سوال برد البته ساعاتی بعد باشگاه با انتشار بیانیه‌ای عذرخواهی کرد! ذوب آهن هم که در هفته اول با اشتباه مسلم داور از یک برد خانگی محروم شد و دو امتیاز را با پنالتی بادآورده داور برای فولاد از دست داد اولین بیانیه لیگ بیستم را نوشت.

اکنون این دو تیم مقابل یکدیگر صف آرایی می‌کنند و هر دو تیم سرمربیان جوانی دارند. رحمان رضایی مدافع اسبق تیم ملی فوتبال در ذوب آهن دوست ندارد خیلی راحت تیمش امتیاز از دست بدهد. کار داور در این مسابقه بسیار سخت است. ماشین سازی تیم دوم تبریز هم به دنبال اولین امتیاز و برد در لیگ برتر است.آنها در هفته اول سه بر صفر مقابل شهرخودرو بازی را واگذار کردند.

فولاد خوزستان – استقلال ؛ فینال زودهنگام لیگ برتر

شاید بتوان این مسابقه را یک فینال زودهنگام در لیگ بیستم نامید. فولاد فصل گذشته و در اولین روزهای کرونایی فوتبال توانست استقلال را در دیداری جنجالی شکست بدهد. در آن مسابقه فرهاد مجیدی سرمربی وقت آبی‌پوشان از سوی داور اخراج شد. جواد نکونام کاپیتان اسبق استقلال هم تاکنون به آبی‌پوشان در لیگ برتر نباخته است. نکونام با نساجی از استقلال مساوی گرفته و با فولاد هم یک برد و یک مساوی در کارنامه‌اش دارد.

استقلال هفته گذشته توانست ۲ بر صفر مس رفسنجان را شکست بدهد و به نظر می‌رسید این تیم به آرامش نسبی رسیده اما مصاحبه جنجالی دو مدیر ارشد استقلال حسابی این تیم را به حاشیه برد. در زمینه فنی هم استقلال اکنون  صاحب یک کمیته فنی شده است. محمود فکری اکنون شماری از پیشکسوتان با سابقه باشگاه را بالای سر خود می‌بیند. آبی پوشان بازیکنان آماده‌ای مثل مهدی قائدی را در اختیار دارند  که می‌تواند هر لحظه گلزنی کند. رشید مظاهری و دیگر بازیکنان جدید استقلال هم در هفته دوم فرصت بازی خواهند داشت به همین دلیل می‌توان گفت جذاب‌ترین بازی هفته را در اهواز شاهد خواهیم بود. فولاد در هفته اول به لطف اشتباه داور بازنده نشد و یک امتیاز گرفت.

اسامی داوران هفته دوم لیگ برتر :

پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹

فولاد مبارکه سپاهان- آلومینیوم اراک

عبدالنبی پورخلف – ولی کاووسی – رحیم حاجی پور –ایمان کهیش

ناظر: حسین نجاتی

نساجی مازندران- تراکتور تبریز

رضا کرمانشاهی – علی میرزابیگی – مهدی عالیقدر – کمیل غلامی

ناظر: محمدرضا فلاحی

نفت مسجدسلیمان- سایپا تهران

پیام حیدری – مهدی الوندی – حمید سبحانی – احمد محمدی

ناظر: علی نقی مصطفی نژاد

جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹

فولاد خوزستان- استقلال تهران

محمدحسین زاهدی فر – فرهاد مروجی – جلیل شعرانی – محمدرضا تارخ

ناظر: ایرج نظری

مس رفسنجان- گل‌گهر سیرجان

کوپال ناظمی – سعید علی نژادیان – مهدی شفیعی – سیدرضا مهدوی

ناظر: علیرضا کهوری

ماشین‌سازی تبریز- ذوب‌آهن اصفهان

حمید حاج ملک – عسگر محمدی – حامد تازه پور – حامد سیری

ناظر: فریدون اصفهانیان

شنبه اول آذر ۱۳۹۹

پیکان تهران- شهرخودرو مشهد

سیدوحید کاظمی – قهرمان نجفی – محسن بابایی – ناصر جنگی

ناظر: بهرام مهرپیما

پرسپولیس تهران- صنعت نفت آبادان

محمدرضا اکبریان – محمد راهی – مهدی سیفی – روح الله شریفی

ناظر: حسن کامرانی فر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *