قدرت خرید مردم روز به روز پایین می‌آید

به گزارش خبرنگاران ، یوسف داودی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه، دوم آذرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه کمتر از ۹ ماه از عمر خدمت دولت دوازدهم باقی است، گفت: ما نمایندگان مردم قدرشناس تلاش‌ها و منتقد کاستی‌ها و تخلفات هستیم.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به خاطر اجرای طرح انتقال آب رودخانه‌ای به دریاچه ارومیه که نجات مقطعی دریاچه ارومیه را به همراه داشت و در زندگی مردم روستای آذربایجان شرقی و غربی و کردستان تأثیر مثبت داشت تشکر می‌کنیم.

وی در ادامه خطاب به رئیس جمهور افزود: روز به روز قدرت خرید مردم به شدت پایین می‌آید و گرانی‌های لحظه‌ای بیداد می‌کند، لذا ما نمایندگان از شما می‌خواهیم به معیشت مردم کمک کرده و قاطعانه جلوی گرانی‌های افسارگسیخته را بگیرید و ما نمایندگان مردم نیز آماده هر نوع همراهی و همگامی برای باز کردن گره‌های معیشتی مردم هستیم.

داودی ضمن تشکر از رئیس جمهور که در سفر به استان آذربایجان شرقی دستور آغاز عملیات اجرایی پروژه تولیدی در سراب را صادر کرد، اظهار داشت: قویا درخواست تسریع در تکمیل اجرای این پروژه مهم و به بهره برداری رسیدن آن را داریم، تا از خروج میلیاردها دلار ارز از کشور در آینده جلوگیری شده و در برابر تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی، کشور ما از وابستگی به واردات پودر آلومینیوم، پودرهای پتاس کشاورزی و کاتالیزها رهایی پیدا کند.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در ادامه خطاب به وزیر نفت افزود: روزانه چندین میلیون متر مکعب گاز طبیعی CNG در کشور مصرف می‌شود، همان طور که پیش از این گفته ام بیش از ۲۵۰ نوع گاز سمی مضر و خطرناک در این گاز تصفیه نشده وجود دارد که موجب آلودگی هوا، تخریب موتور خودروها و بروز بیماری‌های متعدد انسانی می‌شود که بهتر است با گاز LPG که پاک ترین سوخت فسیلی است جایگزین شود.

وی در ادامه ضمن تشکر از ستاد ملی مقابله با کرونا، وزیر بهداشت و همه کادر درمان به دلیل تلاش‌های شبانه روزی، عنوان کرد: از همه مسئولان و مردم درخواست دارم که در این دوره تاریخی که مشکل شیوع کرونا را داریم، برای حل مشکلات آسیب دیدگان بشتابند؛ ۹۰ درصد افراد در فضای سرپوشیده به کرونا مبتلا شده اند.

داودی در ادامه با بیان اینکه باید یک نهضت فراگیر برای استفاده از هوای آزاد طراحی و راه اندازی شود، عنوان کرد: دولت و مجلس موظف هستند نسبت به پرداخت معوقات خدمتگزاران بخش سلامت اقدام کنند.

این نماینده مردم در مجلس خطاب به رئیس جمهور، هدفمندسازی واقعی یارانه‌ها را از مهم ترین مطالبات مردم دانست و افزود: آنچه امروز عمل می‌شود، هرچند که بار سنگین برای خزانه کشور است اما بازده آن برای نیازمندان بسیار اندک و برای ثروتمندان در حد پول خرد است؛ صدها هزار نفر از هموطنان و اقشار نیازمند یارانه پایه و یارانه معیشتی نمی گیرند که نیازمند رسیدگی جدی دولت و فراخوان جدید است و به میلیون‌ها نفر نیز سهام عدالت تعلق نمی گیرد که نیاز به ورود مجلس و پر کردن خلاء قانونی است.

وی افزود: برای حمایت از اقشار آسیب پذیر و پیشگیری از خطرات کاهش دریافت پروتئین در کشور، از دولت می‌خواهم طرح الکترونیک خرید کالای پروتئینی سرپرست خانوار که در مجلس تصویب شده است را اجرا کند.

داودی در ادامه تسریع در بررسی و تصویب طرح بانکداری اسلامی واقعی با محوریت حمایت از تولید را ضرورت امروز کشور دانست و گفت: از وزیر راه به خاطر احداث ۱۵ کیلومتر نخست راه آهن سراب و تعیین پیمانکار برای آغاز قطعه دوم این راه آهن به طول ۳۰ کیلومتر که انتظار است سریعا اجرایی شود تشکر می‌کنم و لازم است آخرین قطعه که ۲۵ کیلومتر است به مناقصه گذاشته شود همچنین احداث بزرگراهی از سراب به یکی از شهرهای حوزه انتخابیه تقریبا تمام شده و مطالبه مردم بهره برداری از این بزرگراه است؛ اتمام بزرگراه سراب-نیر-اردبیل در سال ۱۴۰۰ نیز از مطالبات جدی مردم این استان است و سراب-میانه به طول ۲۱  کیلومتر که پل‌های آن ساخته شده باید اتمام یابد و راه سراب-مشکین نیز که ۴۳ کیلومتر است در مراحل پایانی است و تنها ۱۸ کیلومتر آن باقی مانده که باید پایان یابد.

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: تعیین تکلیف معلمان نهضتی و حق التدریس نیز از مطالبات جدی از وزارت آموزش و پرورش است و تعیین تکلیف استخدام نیروهای قراردادی، تجمیع شرکتی و سایر عناوین شغلی تمامی وزارتخانه ها، سازمان‌ها و شهرداری‌ها نیز درخواست جدی مردم است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه اجرای بیمه همگانی عشایری خواست جدی ما به عنوان نمایندگان است، خاطرنشان کرد: احداث مسکن ملی مناسب و در شأن جوانان در بهترین نقاط شهر و با مناسب ترین امکانات جهت تشویق جوانان به ازدواج نیز از مطالبات مهم است؛ حمایت بیمه‌ای اعم از بیمه سلامت نیز از درخواست‌های دیگر نمایندگان و مردم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *