مناطق آزاد

قوانین سرمایه‌گذاری اتباع خارجی در سرزمین اصلی را مانند مناطق آزاد اصلاح کنید

مناطق آزاد

به گزارش خبرنگاران، کوزه‌چی ‌نماینده معاونت اقتصادی وزارت خارجه امروز (سه‌شنبه ۱۶ دی) در همایش ملی آسیب‌شناسی عملکرد مناطق آزاد در کشور با تأکید بر اصلاح قانون در راستای بند ۱۱ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: دفاتر وزارت خارجه در استان‌ها بعد از ابلاغیه معاون اول رئیس‌جمهور فعال شده و تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت خارجه و استانداری‌ها در این باره امضا شده است؛ تعمیم آن به مناطق آزاد تجاری نیازمند تفاهم‌نامه دیگری برای اعطای خدمات به مشمولین است.

وی گفت: ما ارتباط دائم و مستمری بین وزارت خارجه و دستگاه‌های امنیتی به ویژه در موضوع اتباع داریم.

وی تصریح کرد: باید امکان فراهم شدن مشابه امکاناتی که درباره سرمایه‌گذاری اتباع خارجی، مدت اقامت و تسهیلات اقامتی در مناطق آزاد داده می‌شود را به سرزمین اصلی فراهم کرده و امکان رفت و آمد آنان را به این سرزمین ایجاد کنیم.

کوزه‌چی خاطرنشان کرد: برخی مناطق آزاد تجاری مانند منطقه آزاد ارس امکانات تجاری و صنعتی باکیفیتی دارند که قابل تقدیر است، به همین دلیل پیشنهاد توجه بیشتر به توسعه و فراهم آوردن زیرساخت‌ها برای صادرات بیشتر از این مناطق را می‌دهم.

وی گفت: در منطقه آزاد ارس، گلخانه‌ای ویژه و پیشرفته‌ای وجود دارد که در ابعاد بین‌المللی و جهانی احداث شده است که جای تقدیر دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *