لشگری: برنامه‌های غیرحضوری برای ورزش‌همگانی داریم / راه‌اندازی یک سامانه برای ورزشکاران

امیرعباس لشگری در گفت‌وگو با خبرنگاران ورزشی  با اشاره به راه‌اندازی سامانه ورزش غیر حضوری برای جامعه دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: متاسفانه با وجود بیماری کرونا، دانشگاه‌های ما از حضور دانشجویان محروم شدند و برگزاری ورزش همگانی به صورت حضوری غیرممکن است.

وی افزود: بر همین اساس سامانه‌ای را در دانشگاه آزاد اسلامی برای ورزش همگانی غیرحضوری طراحی و راه اندازی کردیم. بدین ترتیب که به دانشجویان، کارکنان و هیأت علمی رمز عبور و نام کاربری این سامانه را ارائه می‌دهیم تا این افراد در استان‌ها و واحدهای سراسر کشور  آن مسابقه‌ای که ما اعلام خواهیم کرد را در منازل خودشان انجام دهند و  فیلم را در سامانه ما بارگذاری کنند. این فیلم توسط یک داور بازدید و بازبینی می‌شود که امنیت کاملا رعایت شده و دیگر از شبکه‌های اجتماعی استفاده نمی‌کنند که خدای نکرده باعث بازنشر این فیلم‌ها شود.

وی افزود: این سامانه اولین بار در کشورمان راه اندازی شده است. مسابقات مجازی برگزار شده دیگر بیشتر از طریق شبکه اجتماعی بوده و آنجا امتیاز‌ دهی شدند. همه این شبکه‌ها را کنار گذاشتیم و به دانشگاه آزاد اسلامی متکی شدیم. این سامانه از طریق حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی بارگذاری شده است که به زودی سایت را به استان‌ها و واحدها معرفی می‌کنیم.

لشگری در پاسخ به این سوال که آیا به نفرات برتر جوایزی اهدا خواهد شد عنوان کرد: پس از اینکه فیلم‌ها به سامانه ارسال شد و داور آنها را ارزیابی کرد، نفرات در کل کشور رده‌بندی می‌شوند و به نفرات برتر جایزه خواهیم داد.

رئیس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص اینکه برنامه‌ای غیرحضوری نیز برای فعالیت جسمانی برای کارکنان و هیأت علمی دانشگاه آزاد داریم، خاطرنشان کرد: کارکنان و هیأت علمی در روز حدود سه تا پنج دقیقه در محل کار خودشان فعالیت‌های ورزشی انجام دهند. از خودشان فیلم تهیه کنند و به این سامانه ارسال کنند. در پایان هر هفته نیز به قید قرعه جایزه خواهیم داد. اینها برنامه‌های است که قبل از امضای تفاهم نامه با فدراسیون ورزش‌های همگانی شروع کردیم. قرار شده  است به صورت تخصصی‌تر با فدراسیون ورزش‌های همگانی همکاری داشته باشیم که برای توسعه ورزش همگانی در دانشگاه اسلامی، یک کمیته مشترک اجرایی در نظر بگیرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *