مجموعه مستند «داستان‌های ناگفته» روی آنتن شبکه مستند

به گزارش خبرنگاران رادیو و تلویزیون ، مجموعه مستند شش‌قسمتی «داستان‌های ناگفته» به کارگردانی سید احسان نیکبخت کاری از گروه مستند بنیاد فرهنگی روایت فتح، با موضوع اقدامات نیروی هوایی ارتش در جنگ با بعثی‌هاست روزهای دوشنبه از شبکه مستند به روی آنتن می‌رود.

مجموعه مستند «داستان‌های ناگفته» کاری از گروه مستند بنیاد فرهنگی روایت فتح به کارگردانی سید احسان نیکبخت در شش قسمت شرحی ست بر فعالیت‌ها و اقدامات نیروی هوایی ارتش در جنگ با دشمن بعثی ست که روزهای دوشنبه ساعت ۱۹:۴۵ و تکرار آن روز بعد در دو نوبت ۵ بامداد و ۱۵ میهمان‌خانه‌ها از شبکه مستند خواهد شد.

سید احسان نیکبخت در خصوص این مجموعه شش‌قسمتی  گفت: هر قسمت از این مجموعه مستند، یک بازه زمانی را روایت می‌کند. قسمت اول «داستان‌های ناگفته» نام دارد و نگاهی گذرا دارد به آنچه در نیروی هوایی اتفاق افتاد پرداخته است.

این کارگردان مستند همچنین درباره قسمت‌های دوم و سوم نیز عنوان کرد: دو قسمت بعدی مجموعه با تمرکز بر ۱۵ روز ابتدایی جنگ در پایگاه دزفول و یک ماه ابتدایی جنگ داخل کشور عراق می‌پردازد. بازه زمانی که در آن زمان نیروی هوایی با تعداد پرواز‌ها و مأموریت‌های دقیقی که انجام می‌داد صادرات نفت عراق را از بین بُرده و نیمی از نیروی هوایی عراق در هفته اول از بین رفت.

نیکبخت همچنین از قسمت چهارم و پنجم با عنوان «ارتفاع پست» نام برد و گفت: در این قسمت‌ها علاوه بر بررسی به‌روزهای ابتدایی جنگ در دشت خوزستان به تأثیر عکاسی‌های هوایی در چهار عملیاتی که منجر به خروج کامل دشمن از خاک ایران تا زمان آزادسازی خرمشهر شد پرداخته‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *