سردار سید ضیاءالدین حزنی

محرومیت‌زدایی در مناطق محروم در دستور کار سپاه است

سردار سید ضیاءالدین حزنی

به گزارش خبرنگاران دفاعی، سردار سید ضیاءالدین حزنی دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه ۸ بهمن ۹۹ ) در نشست خبری و در تشریح برنامه‌های سپاه پاسداران در حوزه محرومیت‌زدایی برای ایام‌الله دهه فجر اظهار داشت: ماموریت اصلی و اساسی سپاه، امنیت پایدار و دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی است و در کنار این ماموریت اصلی، سپاه بحث محرومیت‌زدایی را در نقاط محروم کشور با اولویت مناطق مرزی و حساس در دستور خود قرار داده است.

وی افزود: قبلا بحث محرومیت زدایی فقط در شعاع ۷۰ کیلومتری محل پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء دنبال می‌شد، اما از یک زمانی یک قرارگاه جهاد سازندگی و محرومیت‌زدایی با مشارکت تمام نیروها و بخش‌های‌مختلف سپاه برای این کار تشکیل شد.

سردار حزنی با بیان اینکه در‌ محرومیت زدایی در سطح کشور سه نوع فعالیت کوچک و زود بازده، متوسط و بزرگ داریم، گفت: ماموریت ما کمک به کاهش فقر و رشد اقتصادی مردم مستضعف در مناطق محروم است؛ همچنین کمک به دولت برای حل مشکلات مربوط به محرومیت، ارتقاء امنیت غذایی، ایجاد اشتغال و … از دیگر اهداف ما است.

وی گفت: ۷۰ تا ۸۰ درصد پروژه‌های ما کوچک و زود بازده هستند و فاقد پیچیدگی‌های فنی خاص است که به حل سریعتر مشکلات کمک می‌کند.

وی ادامه داد: تهیه جهیزیه و ایجاد شرایط ازدواج آسان یکی از حوزه های فعالیت سپاه است، همچنین ساخت مسکن مددجویی، مدارس، حوزه های علمیه،  و آبادانی حواشی شهر های بزرگی مانند تهران، اصفهان ، مشهد و … را در دستور کار خود داریم.

دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه آب و اشتغال را دو اولویت اصلی قرارگاه جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه دانست و گفت: در حوزه آب با ترمیم قنات و چاها را دنبال می کنیم همچنین با ایجاد اشتغال در حوزه های مانند پروش ماهی، پرورش دام و طیور تلاش داریم مشکلات مردم را در این حوزه ها کاهش دهیم و معتقدیم که این اقدامات امنیت و توسعه پایدار را به دنبال دارد.

سردار حزنی برپایی بیمارستان های صحرایی در مناطق مختلف کشور و ارائه خدمات پزشکی به محرومان را از دیگر اقدمات قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه اعلام کرد و گفت: بیمارستانهای صحرایی سپاه در مناطق مختلف مرزی و محروم برپا می شود و خدمات رایگان به مردم عزیزمان ارائه می کنیم.

وی ادامه داد: احداث جاده ، ساخت مسجد و مراکز بهداشتی، منبع آب و خانه عالم از دیگر اقدمات قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه است ، اعلام می کنیم که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار تامین امنیت حواسش به مردم عزیزمان است.

دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه گفت: اعتیاد، طلاق، بیکاری و مشکلات اقتصادی را از مهمترین مشکلات جامعه است و سپاه در کنار سایر دستگاه ها تلاش دارد این مشکلات را در حد توان کاهش دهد.

سردار حزنی خاطرنشان کرد: باید یاد بگیریم که مسئولان میایند و می روند و این مردم هستند که می مانند پس خود را خادم مردم بدانیم و بر همین اساس است که در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همه ردها و نیروهای در کنار مسئولیت اصلی خود یعنی تامین امنیت وظیفه خدمت رسانی به مردم عزیزمان را برعهده دارد.

دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه گفت: جهاد سازندگی یادآور خاطرات دفاع مقدس و خدماتی است که این نهاد مقدس به کشور و مردم در روزهای و سالهای گذشته انجام داد ، ما معتقدیم که جهاد سازندگی تجربه موفقی بود که می طلبد مسئولان مجددا تصمیم به احیای آن بگیرند و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قطعا در کنار آنها و دوشا دوش آنها آماده خدمت به مردم است.

سردار حزنی تصریح کرد: ما قدر دان موقعیتی هستیم که خداوند متعال و جمهوری اسلامی ایران برای خدمت به مردم عزیزمان در اختیار ما قرار داده است و از همه خیرین و مسئولان و دستگاه های متصدی میخواهیم که بیایند و دست در دست هم سنگ محرومیت را از پیش رو برداریم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *