جشن سال نو میلادی

مراسم جشن سال نو میلادی برای رعایت پروتکل بهداشتی در ایران برگزار نمی‌شود

جشن سال نو میلادی

آرا شاوردیان نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگاران  گفت: مسیحیان ارامنه ایران امسال به خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی مراسم جشن سال نو را برگزار نمی‌کنند.

وی افزود: با توجه به شرایط خاص حاکم و نیز مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و به منظور اجرای مصوبات این ستاد، مسیحیان ارمنی به ایران مراسم جشن سال نو میلادی را برگزار نمی‌کنند تا از هرگونه تجمع و احتمال انتقال ویروس پرهیز شود

شارلی انویه تکیه نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌وگو با خبرنگاران  ضمن اعلام این خبر اظهار داشت:‌مسیحیان آشوری و کلدانی ایران نیز به خاطر رعایت پروتکل‌اهی بهداشتی و اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مراسم جشن سال نو میلادی را برگزار نمی‌کنند.

وی افزود: ما همواره در همه سالها برای برگزاری مراسم دینی و مذهبی‌مان آزاد بوده‌ایم و ضمن آزادی در این امر از حمایت‌های مسئولان نظام جمهوری اسلامی برخوردار بوده‌ایم.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عدم برگزاری جشن‌های سال نو میلادی امسال در ایران فقط به خاطر اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده و هیچ دلیل دیگری نداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *