عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400

مصوبه کمیسیون تلفیق برای افزایش ۱۰۶ هزار میلیارد تومانی درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400

احمد راستینه نماینده مردم شهر کرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به نشست امروز کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ گفت: دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ درآمدهای حاصل از فروش فرآورده‌های نفتی در داخل کشور را ۶۶ هزار میلیارد تومان پیش بینی کرده بود که کمیسیون تلفیق معتقد است درآمدهای این بخش بیشتر از این مقدار است.

وی افزود: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون در این باره درآمدهای حاصل از فروش فرآورده‌های نفتی در داخل کشور برای سال آینده ۷۷ هزار میلیارد تومان پیش بینی شد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: علاوه بر این اعضای کمیسیون مصوب کردند که ارزهای ترجیحی (ارزهای ۴۲۰۰ تومانی برای تأمین کالاهای اساسی) به درآمدهای مربوط به هدفمندی یارانه‌ها اضافه شود.

راستینه خاطرنشان کرد: با این مصوبه ۱۰۶ هزار میلیارد تومان به منابع هدفمندی یارانه‌ها اضافه خواهد شد که برای مسائل معیشتی مردم، تأمین دارو و مسائلی از این دست هزینه خواهد شد که در بخش مصارف مربوط به تبصره ۱۴ محل مصرف آن به طور دقیق مشخص می‌شود.

 کمیسیون در مصوبات روزهای قبل خود ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کرده بود و بنا بود که این ارزها به جای این که برای واردات کالا در اختیار عده‌ای خاص قرار گیرد، در قالب یارانه به صورت مستقیم به دست مصرف کنندگان اصلی برسد.

مصوبات کمیسیون تلفیق پس از تصویب در صحن علنی مجلس و تأیید شورای نگهبان به قانون تبدیل شده و برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *