مکزیک قهرمان اولین دوره جام جهانی وزنه‌برداری آنلاین

به گزارش خبرگزاران، به دلیل شیوع ویروس کرونا و لغو تمامی مسابقات ورزشی در سراسر جهان، برخی از فدراسیون‌های بین‌المللی تصمیم به برگزاری رقابتهای مجازی گرفتند. از این رو فدراسیون جهانی وزنه‌برداری هم رویداد آنلاین کشور پرو را جایگزین، مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان در همین کشور کرد.

بر همین اساس اولین دوره مسابقات آنلاین وزنه‌برداری جام جهانی نوجوانان از ۱۱ تا ۱۸ نوامبر(۲۱ تا ۲۹ آبان ماه) به میزبانی پرو برگزار شد. در این رقابتها ۲۳۷ وزنه‌بردار ( ۱۵۴ وزنه‌بردار دختر از ۴۰ کشور و ۱۸۳ شرکت‌کننده پسر از ۵۰ کشور) حضور داشتند.

وزنه برداران پسران در اوزان ۴۹، ۵۵، ۶۱، ۶۷، ۷۳، ۸۱، ۸۹، ۹۶، ۱۰۲ و ۱۰۲+ کیلوگرم و ورزشکاران دختر در دسته‌های ۴۰، ۴۵، ۴۹، ۵۵، ۵۹، ۶۴، ۷۱، ۷۶، ۸۱ و ۸۱+ کیلوگرم در این دوره از پیکارها شرکت کردند.

وزنه برداران نوجوان حاضر در این رقابتها آنلاین، می‌توانستند در هر مکانی از نظیر پارکینگ، سالن ورزشی، فضای باز و… به شرط رعایت نکات بهداشتی برای مهار وزنه استفاده کنند. سپس فیلم وزنه‌ زدن حرکات یکضرب و دوضرب خود را ضبط کرده و برای مسئولان برگزاری مسابقات IWF ارسال کنند. در نهایت پس از یک هفته رقابت در اولین دوره مسابقات مجازی وزنه‌برداری جام جهانی نوجوانان، تیم دختران و پسران مکزیک به عنوان قهرمانی دست یافتند.

رده‌بندی تیمی در بخش دختران:
۱- مکزیک با ۶۲۰ امتیاز (۹ شرکت‌کننده)
۲- لهستان با ۵۹۴ امتیاز (۱۰ شرکت‌کننده)
۳- پرو با ۵۵۵ امتیاز (۱۰ شرکت کننده)

رده بندی تیمی در بخش پسران:
۱- مکزیک با ۵۷۹ امتیاز (۱۰ شرکت‌کننده)
۲- تایپه با ۵۵۳ امتیاز (۱۰ شرکت‌کننده)
۳- لهستان با ۵۵۰ امتیاز (۱۰ شرکت‌کننده)

رده بندی تیمی در بخش پسران:
۱- مکزیک با ۵۷۹ امتیاز (۱۰ شرکت‌کننده)
۲- تایپه با ۵۵۳ امتیاز (۱۰ شرکت‌کننده)
۳- لهستان با ۵۵۰ امتیاز (۱۰ شرکت‌کننده)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *