پورحیدری و کاشانی

نامگذاری دو خیابان تهران به نام پورحیدری و کاشانی

پورحیدری و کاشانی

به گزارش خبرگزاران، حجت نظری در حاشیه جلسه شورای شهر تهران اظهار داشت: با تصویب اعضای شورای شهر تهران، خیابان روشنایی در منطقه یک شهرداری تهران که در مجاورت منزل زنده‌یاد منصور پورحیدری از بزرگان ملی‌پوش و پیشکسوت باشگاه استقلال قرار دارد، تغییر نام یافت.

وی ادامه داد: همچنین اعضای شورای شهر، با تغییر نام بلوار گلستان در منطقه هشت شهرداری تهران، به نام زنده‌یاد جعفر کاشانی دیگر ملی‌پوش خوش‌نام و از پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس نیز موافقت کردند. دلیل این نامگذاری دلیل قرار گرفتن باشگاه شاهین در این خیابان است که مرحوم کاشانی زحمت های زیادی برای آن متحمل شدند.

نظری از نصب تندیس این دو پیشکسوت نیز خبر داد و گفت: هر دو نام‌گذاری با توافق و تعامل با دو خانواده صورت گرفت و به‌زودی تندیس این دو عزیز نیز در محل دو خیابان نامگذاری شده نصب خواهد شد.

عضو‌ شورای شهر تهران با اشاره به رویه نامگذاری‌ها در تهران عنوان کرد: شورای شهر فرای رنگ‌ها و تیم‌ها در تلاش است تا مردم بزرگان و افتخارآفرینان ملی، ورزشی، فرهنگی، هنری و … را بیشتر بشناسند و به مرور از یاد نبرند. در همین راستا نیز در این دوره بیش از نیمی از نامگذاری‌های انجام شده مربوط به شهدا و ایثارگران بوده و تلاش کردیم تا برای حفظ هویت تاریخی و فرهنگی شهر، نام دیگر مفاخر را نیز بر معابر قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *