نفیسه روشن: «وانتافه» مشکلات معیشتی مردم را تصویر کرد/ از تجربه کار با پیشکوت ها تا جوانان

به گزارش خبرنگارن رادیو و تلویزیون ، نفیسه روشن با سریال اغماء به طور جدی در میان عموم مردم شناخته شد و بعد از آن نیز هرچند سینما را هم تجربه کرد، ولی حضورش در قاب تلویزیون به خلق نقش های خاطره انگیزتری منجر شد. او که تجربه همکاری با کارگردان های جوان و باتجربه را در کنار هم دارد، این بار در فیلم تلویزیونی وانتافه به کارگردانی محمدحسین امانی حضور یافت. به بهانه این حضور با او درباره این فیلم گفتگو کرده ایم.

نفیسه روشن درباره فیلم تلویزیون وانتافه گفت: وانتافه به نظرم یک کار شسته و رفته و قابل قبول بود. آقای امانی با وسواس و صبوری زیاد کارگردانی می کرد، عوامل بسیار با هم صمیمی بودند و در پشت صحنه کار بسیار اتمسفر خوبی حاکم بود. قصه هم به نظرم داستان بامزه و دوست داشتنی بود. به عنوان نخستین تجربه کارگردان فیلم خوبی بود.

بازیگر فیلم تلویزیونی وانتافه درباره داستان این فیلم گفت: خب داستان حول محور یک خانواده است که سادگی و سالم بودن اعضای این خانواده ویژگی ای بود که در تک تک اعضای خانواده وجود داشت و من این ویژگی را بسیار دوست داشتم.

نفیسه روشن درباره اشاره این فیلم به مشکلات معیشتی مردم ادامه داد: متاسفانه در شرایطی هستیم که فضای نقد و گفتگو درباره مشکلات جدی معیشتی مردم وجود ندارد و خیلی اوقات حرف ها و اعتراضات به حق مردم به این مشکلات اساساً شنیده نمی شود. در چنین شرایطی فیلمی مانند وانتافه یا آثار نمایشی و تئاتر و… می توانند صدای مردم باشند برای شنیدن شدن این اعتراضات و نقدها. مردم حرف دلشان را در چنین کارهایی می بینند و همراه آن می شوند.

وی ادامه داد: اصلاً هنر تنها چیزی است که می تواند بین سیاست و مردم صلح و آشتی ایجاد بکند. هنر می تواند فراتر از مرزها مردم را به آرامش دعوت بکند و با ایجاد فضای گفتگو جوامع را به سمت و سوی آشتی سوق بدهد. و امیدوارم که وانتافه هم روایتی دلنشین باشد که مردم با طنز آن ارتباط برقرار کنند و حرف دل شان را در آن شنیده باشند.

بازیگر سریال اغما درباره تجربه همکاری با محمدحسین امانی به عنوان یک کارگردان کار اولی نیز خاطرنشان کرد: من کار کردن با کارگردان های جوان را بسیار دوست دارم. چرا که اگرچه همکاری با کارگردان های نامدار و باتجربه، به معنایی یک کلاس درس به حساب می آید و من در همکاری با کارگردان های نامدار کلی تجربه کسب می کنم، ولی از طرفی هم کار کردن با جوان هایی که سرشار از انگیزه هستند و به دنبال نوآوری و تجربه های جدید هستند یک اتفاق خیلی خوب برایم به حساب می آید.

وی اظهارداشت: من آن یک سال و چند ماهی که سر سریال ساختمان ۸۵ با استاد فخیم زاده بودم، واقعا هر روزش برایم کلاس درس بود و روز به روز از جناب فخیم زاده یاد می گرفتم. یا یک ماهی که در تله فیلم مادر با مرحوم خسرو شکیبایی همکاری داشتم، واقعا تجربه ای ارزشمند بود و برای من یک سرمایه به حساب می آید. ولی همکاری با جوان ها هم ویژگی های بسیار خوبی دارد. جوان ها ایده دارند، انگیزه بسیار زیادی دارند و در کارشان هم بسیار جدی برخورد می کنند و به دنبال نگاه جدید و متفاوت به سوژه هستند. این نگاه متفاوت هم تجربه های جذابی خلق می کند.

روشن درباره فیلم وانتافه بیان داشت: فیلم وانتافه نخستین تجربه همکاری من با باشگاه فیلم سوره بود. فضای متفاوت و تیم جوان این مجموعه که بخشی از آن در خود فیلم هم همراه ما بودند بسیار برای من تجربه خوشایندی بود. ما یک گروه فوق العاده داشتیم و این یک اتفاق خیلی خوب بود برای همه ما و بر خلاف برخی پروژه ها که حال خوشی در گروه تولید حاکم نیست، ما در این فیلم یک گروه بسیار صمیمی و خوب داشتیم که باعث می شد هیچ وقت احساس خستگی نکنم.

این بازیگر سینما و تلویزیون در پایان درباره امکان ورودش به عرصه کارگردانی و تهیه کنندگی گفت: شاید روزی به تهیه کنندگی و کارگردانی فکر کنم. ولی الان ترجیح می دهم که تجربه ام را بالاتر ببرم که اگر روزی خواستم وارد آن حوزه ها بشوم حضور جدی ای داشته باشم.

فیلم تلویزیونی وانتافه به تهیه کنندگی محمدجوادم وحد و کارگردانی محمدحسین امانی محصول خانه تولیدات جوان است که با مجری طرحی باشگاه فیلم سوره تولید و در سالروز میلاد پیامبر اکرم و امام صادق از شبکه سه سینما پخش شد و بازخوردهای مثبتی نیز به همراه داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *