نمایش یلدای ایرانی در پاریس

نمایش یلدای ایرانی در پاریس/ مشارکت ۴۰۰ عکاس در برگریزان تهران

نمایش یلدای ایرانی در پاریس

به گزارش خبرگزاران، نمایشگاه‌های مجازی عکس «یلدا» در تهران و پاریس شامل برگزیدگان دوره‌های دوم و سوم مسابقه عکس آیین یلدا که توسط دبیرخانه مسابقات فرهنگی هنری سفره های ایرانی اسلامی برگزار شد، با موافقت و حمایت سازمان زیباسازی شهرداری تهران و همراهی رایزنی جمهوری اسلامی ایران در تهران و پاریس در حال برگزاری است.

آثار این نمایشگاه‌های مجازی از بین صدها اثر رسیده به دبیرخانه این مسابقات با دبیری محمدصالح حجت الاسلامی و توسط هیات داوران متشکل از حسن غفاری، مجید ناگهی، حسین کریم‌زاده، بابک برزویه و آی‌تای شکیبافر انتخاب شدند.

یکی از ویژگی‌های این نمایشگاه، نمایش آثار منتخب دو دوره این مسابقات در کنار یکدیگر است که منتخبین دوره دوم (سال ۱۳۹۱) -که نمایشگاهش تا امروز برپا نشده – و منتخبین سومین دوره این مسابقه در سال ۱۳۹۸ را شامل می‌شود. بنابراین به نوعی می توان گفت این نمایشگاه مروری کوتاه بر «یلدا» در طول یک دهه است.

مخاطبان می‌توانند برای تماشای نمایشگاه برخط در پاریس به لینک http://shabeyalda.fr و نمایشگاه آنلاین در تهران به لینک doorbin.net/gallery مراجعه کنند.

نمایش آثار در ایران تا پایان روز ۱۱ دی ماه و در فرانسه تا ۳۰ دی (۲۰ ژانویه ۲۰۲۱) ادامه خواهد داشت. اگرچه نمایشگاه یلدا به مدت یکسال در دسترس علاقمندان در آرشیو گالری ایرانی خواهد بود.

* مهلت ارسال اثر به نخستین مسابقه عکس برگریزان تهران تمدید نمی‌شود
دبیر نخستین دوره مسابقه عکس برگریزان تهران تاکید کرد که علاقمندان تا پایان ۵ دی ماه فرصت تکمیل ثبت نام و ارسال آثار خود را دارند و این مهلت تمدید نخواهد شد.

 ساعد نیک ذات با اعلام اینکه تا کنون بیش از ۴۰۰ هنرمند عکاس در سایت این مسابقه ثبت نام کرده‌اند، گفت: ما به احترام کلیه این شرکت کنندگان و تقویم برگزاری از پیش اعلام شده، مهلت ارسال آثار را تمدید نخواهیم کرد. از آنجائیکه علاقمندان می توانند حداکثر هفت اثر برای شرکت در این مسابقه ارسال کنند،  آن کسانی که پیش از این ثبت نام کرده‌اند، تا پیش از پایان مهلت تعیین شده نسبت به تکمیل آثار خود اقدام کنند و هنرمندانی هم که تا کنون ثبت نام نکرده اند در فرصت باقی مانده به سایت مسابقه مراجعه کرده و ضمن ثبت نام آثار خود را ارسال کنند.

دبیر نخستین مسابقه عکس «برگ‌ریزان تهران» در ادامه بیان کرد: از آنجائیکه این پرسش مطرح می‌شد که آیا شرکت در این مسابقه با عکس های موبایلی هم مجاز است یا خیر، اعلام می کنیم که از نظر ما ثبت عکس با هر وسیله ای عکاسی محسوب می شود و ارسال آن اثر برای مسابقه بلامانع است.

نخستین مسابقه عکس «برگ‌ریزان تهران» توسط انجمن عکاسان ایران با همکاری سازمان زیباسازی شهرداری تهران به دبیری ساعد نیک ذات در تارنمای www.nips.org.ir برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *