شهید سلیمانی

نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران: شهید سلیمانی ابر انسانی بود که به دور از تعصبات دینی برای آزادی جنگید

شهید سلیمانی

به گزارش خبرنگاران، آرا شاوردیان نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی به مناسبت سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد که شهید سلیمانی ابر انسانی بود که برای آزادی مبارزه کرد و فارغ از تعصبات دینی یا قومی برای انسانیت جنگید.

متن کامل یادداشت نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس به مناسبت سالگرد شهادت شهید سلیمانی به شرح زیر است:

به نام خدا
بامداد جمعه ۱۳ دی ماه یک هزار و سیصد و نود وهشت، سردار سرافراز ایران شهید سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای تروریست آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

سردار سلیمانی از مردم سوریه و عراق و حتی از مسیحیان منطقه در برابر داعش دفاع کرد و کمک کرد تا مردم در سرزمین‌شان بمانند و زندگی کنند. او ابر انسانی بود که برای آزادی مبارزه کرد و فارغ از تعصبات دینی یا قومی برای انسانیت جنگید و مسلمان و مسیحی را از چنگ داعش و تفکرات افراطی نجات داد و برای وطن و در مسیر حقانیت مبارزه کرد.

سردار سلیمانی را می توان پهلوان عصر حاضر نامید. کسی که برای عدالت جنگید و از هویت، تمدن و ارزش های والای انسانی دفاع کرد. جا دارد یادی کنیم از سربازان ارمنی که در کنار ایشان و تحت فرماندهی او دلاورانه جنگیدند.

سردار سلیمانی در تاریخ ملت ایران و آزادی‌خواهان جهان جاودانه خواهد ماند. سالروز شهادت سردار دل ها را به رهبر معظم انقلاب و ملت شریف ایران تسلیت عرض نموده و برای او از خداوند یکتا علو درجات و برای خانواده وی صبر جمیل و اجر جزیل آرزومندم.

ما یادمان هست، ولی دنیا یادش نرود که انتقام سخت از مثلث شوم (آمریکا، رژیم صهیونیستی و داعش) در راه است…

این چند بیت قسمتی از شعر مرگ، اثر شاعر شهیر ارمنی بارویر سواگ است که  در وصف چگونه مردن است اما شاید آرزوی همه ما برای چگونه زیستن باشد، آرزویی که سردار دل ها آن را تمام کرد…

اگر قرار است بمیرم، بگذارید تا کشته شوم

و چنان زندگی و عمر سر کرده باشم

که به نام نوزادان، دگر باره بدنیا بیایم
نام مرا برگزینند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *